Krótki metraż

Zdjęcie główne Krótki metraż

Główną nagrodą w konkursie jest Złoty Pegaz – Grand Prix festiwalu i 45 000 zł!

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi krótkimi animowanymi produkcjami z całego świata, wyłonionymi przez Komisję Selekcyjną spośród niemal 1000 napływających co roku zgłoszeń.

Amerykańska Akademia Filmowa (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) przyznała Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Animowanych ANIMATOR status festiwalu kwalifikującego do Oscarów®. Poznański Festiwal jest jedynym z trzech festiwali w Polsce (w tym, jednym festiwalem filmów animowanych), który otrzymał takie wyróżnienie. Oznacza to, że film krótkometrażowy, który zdobędzie Grand Prix – Złotego Pegaza ma skróconą drogę do nominacji do Oscara® w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany i może powalczyć o tę prestiżową nagrodę.

Krótki metraż

Emma de Swaef – belgijska animatorka specjalizująca się w animacji poklatkowej i tworzeniu lalek na jej potrzeby. Współpracuje na stałe z Markiem Jamesem Roelsem jako Marc&Emma, z którym stworzyli m.in. poruszającą produkcję Oh Willy…, która zdobyła 80 nagród międzynarodowych i została nominowana do Cezara. W tym roku wyreżyserowali pierwszy rozdział docenionego przez krytyków filmu The House dla platformy Netflix.

Sebastian Ładyżyński kompozytor, autor muzyki filmowej, teatralnej, a także do pokazów audiowizualnych i gier komputerowych. Animowane produkcje z jego podkładem muzycznym są wyświetlane i nagradzane w festiwalach animacji na całym świecie. Muzyka do filmu Ostatnia wieczerza (w reżyserii Piotra Dumały) otrzymała główną nagrodę na Tofuzi International Festival of Animated Films 2020 w Gruzji.

Daniel Gillbrytyjski animator filmowy, reklamowy i telewizyjny. Pracował m.in. przy filmach: Frankenweenie Tima Burtona, Anomalisa Charliego Kaufmana czy nominowanej do Oscara® Wyspie psów Wesa Andersona. W 2021 zdobył nagrodę Emmy za wybitne indywidualne osiągnięcia w animacji za odcinek serialu Miłość, śmierć i roboty platformy Netflix.

Sekcja w budowie

Sekcja w budowie