Konkursy Międzynarodowe

Zdjęcie główne Konkursy Międzynarodowe

Najważniejszym i nieodłącznym elementem Festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, który stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z panoramą najnowszych produkcji krótko i pełnometrażowych. Konkurs Międzynarodowy towarzyszy Festiwalowi od początku jego istnienia.

Rokrocznie, w trakcie trwania naboru, napływa ponad 2500 filmów z całego świata. Spośród nich, kilkadziesiąt produkcji zostaje wyłonionych w selekcji i jest prezentowanych przed międzynarodowym gronem Jury i tysiącami widzów festiwalu. Do Poznania, na zaproszenie festiwalu, przyjeżdżają twórcy i twórczynie prezentowanych filmów.

Od 2017 roku ANIMATOR posiada status festiwalu kwalifikującego filmy do Oscara®.

 

Oznacza to, że zdobywcy Grand Prix - Złotego Pegaza w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych będą kwalifikowani do selekcji dorocznych Nagród Akademii w kategorii Krótkometrażowy Film Animowany bez wymaganej standardowej dystrybucji kinowej, pod warunkiem, że film spełniać będzie pozostałe wymogi Akademii.

Zdjęcie 1

Najmłodszym spośród konkursów międzynarodowych jest Międzynarodowy Konkurs Animowanych Seriali, zainaugurowany w 2021 roku jako odpowiedź na fenomen popularności festiwalowej sekcji ANIMOWANE SERIALE. O nagrodę specjalną w tej kategorii walczą pojedyncze odcinki polskich i zagranicznych seriali animowanych – zarówno tych skierowanych do dzieci, jak i do widzów dorosłych.

O dotychczasowych laureatach konkursów Festiwalu ANIMATOR przeczytasz w archiwum.

 

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata