Bilety na 14. MFFA ANIMATOR / offline & online

Rusza sprzedaż na pokazy i wydarzenia, które odbędą się stacjonarnie, w Poznaniu.
Dostępne są w kasie Kina Muza oraz na portalu bilety24.pl.

By kupić bilet lub karnet na ONLINE koniecznie jest założenie konta lub zalogowanie się do systemu MyAnimator.

Zdjęcie główne aktualności Bilety na 14. MFFA ANIMATOR / offline & online

Rozpoczynamy sprzedaż biletów na offlinową część 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.

W ciągu 7 festiwalowych dni widzowie_dzki zobaczą 120 konkursowych produkcji w pokazach krótko- i pełnometrażowych i po raz pierwszy także serialowych. W programie znajduje się aż 16 sekcji, a w nich blisko 140 wydarzeń, w których programmerzy i programmerki umieścili bogactwo i różnorodność filmu animowanego.

Od dziś dostępne są bilety na pojedyncze pokazy i wydarzenia, które odbędą się stacjonarnie, w Poznaniu. Festiwalowe wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem widzów_ek, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zakupu biletów w kasie Kina Muza oraz na portalu bilety24.pl.

Także od dziś dostępne są bilety na warsztaty w ramach cyklu ANIMACJA W PRAKTYCE. Można je kupić tylko online, na bilety24.pl.

BILETY NA WYDARZENIA W KINIE MUZA [KLIK]

BILETY NA WYDARZENIA SPECJALNE, KINO PLENEROWE ORAZ WARSZTAY [ KLIK]

BILETY OFFLINE:

1 zł - bilet dla asystenta_tki osoby z niepełnosprawnością
15 zł - pokazy konkursowe
15 zł - pozostałe pokazy

10 zł - pokaz Animatora dla Dzieci - pokazy filmów krótko- metrażowych, pełen metraż
15 zł - pokazy filmów nagrodzonych
10 zł - Animator w plenerze (plac Kolegiacki 17)

Darmowe wejściówki można odebrać na:
pokaz ADULT SWIM PRZEDSTAWIA: Smiling Friends, Rick and Morty w ramach bloku ANIMOWANE SERIALE

Promocja offline:
przy zakupie min. 10 biletów cena każdego
1 biletu wynosi 10 zł
PROMOCJA WYŁĄCZNIE W KASIE KINA MUZA

WARSZTATY:
25 zł - dla dzieci: Animator Jutra
50 zł - warsztaty dla dorosłych: Animacja w Praktyce

WYDARZENIE SPECJALNE / 20 zł

10.07.21 / była siedziba Banku na rogu Masztalarskiej
GALAXiES BETWEEN US – koncert zespołu BLOKI z Vj-ingiem Tomka Duckiego

11.07.21 / Scena na Piętrze
Moja babcia będzie kiedyś księżczniczką
Film animowany na żywo przez Mariusza Wilczyńskiego

13.07.21 / Scena na Piętrze
Animated Late night Show Student Act

AnimAtor Pro
Konferencja odbędzie się online w dniach: 14 i 15 lipca. Szczegóły na www.animator-festival.com

 

By kupić bilet lub karnet koniecznie jest założenie konta lub zalogowanie się (jeśli zakładaliście konto podczas poprzedniej edycji) pod adresem:
https://animator-festival.com/zaloguj/

BILETY ONLINE
dostępne na animator-festival.com od 7.07.21

10 zł - pokazy konkursowe
10 zł - pozostałe pokazy
10 zł - pokazy filmów nagrodzonych

KARNETY ONLINE

50 zł - karnet dający pełny dostęp do programu online, z wyłączeniem warsztatów
oraz Animatora PRO
50 zł - akredytacja Industry (Animator PRO)

 

ANIMATOR W POZNANIU - PRZEWODNIK JUŻ GOTOWY

Animator to dziesiątki wydarzeń i setki filmów do obejrzenia. By ułatwić widzom_kom poruszanie się w ich gąszczu, stworzyliśmy specjalny przewodnik po wydarzeniach offline, który został już opublikowany na naszej stronie [KLIK] . Wkrótce będzie dostępny także w wersji papierowej w kilkudziesięciu najchętniej odwiedzanych poznańskich miejscówkach, a także w Kinie Muza (gdzie będzie można go dostać choćby przy zakupie biletów na festiwal) oraz w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka)

 

ANIMATOR NIE TYLKO W SALI KINOWEJ

W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenia specjalne, w których ujawnia się w pełni fuzja animacji i muzyki, które co roku - są wizytówką ANIMATORA. W niedzielę, 11. lipca zapraszamy do spędzenia wspólnego wieczoru w Scenie na Piętrze. O godzinie 19:00 odbędzie się tam pokaz animacji na żywo zatytułowany „Moja babcie będzie kiedyś księżniczką” - obsypywanego nagrodami za animowany film pełnometrażowy „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Obecnemu na miejscu artyście będzie towarzyszył ceniony wiolonczelista, Marcel Markowski. Usłyszymy utwory J.S Bacha i Tadeusza Nalepy. Produkcja „Zabij to i wyjedź z tego miasta” jest też jedną z pięciu, która będzie walczyć o najlepszy film w Międzynarodowym Konkursie Pełnometrażowych.

Każdego wieczoru zapraszamy widzów na ANIMATORA W PLENERZE. Kino letnie na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim będzie otwarte codziennie od godz. 21:30. Pokażemy filmy, które nawiązują do tegorocznego hasła festiwalu BETWEEN US, a więc takie, które skupią się na relacjach międzyludzkich i przy okazji zabiorą naszych gości w podróż do równoległych światów.  W programie pokazów m.in. obsypany nagrodami „Czerwony żółw”, czy „Metropolis”, o którym James Cameron powiedział: „Obrazy z tego filmu pozostaną z widzem na zawsze”.

 

TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

Przypominamy, że na Animatorze po raz pierwszy wybierzemy się w podróż do Brazylii. Unikatowy program filmów z Ameryki Południowej pokażemy w czterech blokach – dwóch krótkich i dwóch pełnych metraży. Pokazy zostały podzielone na te, skupiające filmy ze świata najnowszej animacji i na te z poprzednich dekad ubiegłego wieku, dzięki którym będzie można odkryć historię tamtejszych produkcji. Brazylijskie produkcje pokażemy też w sekcji filmów dla najmłodszych widzów i widzek - ANIMATOR DLA DZIECI.

Na festiwalu nie zabraknie też gwiazd, z którymi w tym roku – z powodu pandemii – spotkamy się online. Na Animatorze zagości obsypywana nagrodami Brytyjka Joanna Quinn, która zostanie uhonorowana Kryształowym Pegazem za całokształt swojej twórczości. Będzie też Kanadyjczyk Alex Pelletier – młody utalentowany animator z bogatym portfolio, a także koreańsko – amerykański animator Peter Chung, który tworzył takie hity jak „Transformers”, „Wojownicze Żółwie Minja” czy „Animatrix”. Z kolei w jury międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych zasiądzie Mike Johnson – współtwórca „Gnijącej Panny Młodej” Tima Burtona. 

W wieczór otwarcia 14. edycji ANIMATOR zaprosimy na nietuzinkowe wydarzenie w typie „late night show”, w którym udział wezmą Mike Johnson, Joanna Quinn oraz Alex Pelletier. Będzie ono transmitowane na żywo na kanale YouTube oraz Facebooku Festiwalu. 

zobacz także