Kto Zasiądzie w Jury? Oto Skład Konkursu PEŁNOMETRAŻOWEGO I SERIALI

Ten skład Jury nie tylko oceni filmy pełnometrażowe, ale także seriale zgłoszone do konkursu na 17. MFFA Animator!

Zdjęcie główne aktualności Kto Zasiądzie w Jury? Oto Skład Konkursu PEŁNOMETRAŻOWEGO I SERIALI

Ten skład jury z pewnością nie będzie się nudził. Podczas Festiwalu obejrzą zarówno filmy konkursowe pełnometrażowe, a także odcinki seriali z Konkursu Seriali. Komu przyznają nagrody? Dowiecie się już 25-30 czerwca podczas 17. edycji Animatora.

Poznajcie skład Jury:

DIEGO HERGUERA ACOSTALicencjonowany architekt w Barcelonie, gdzie studiował w ETSABarcelona (UPC). Przez kilka lat pracował w Fundacji Miesa van der Rohe, projektując m.in. wystawy na Biennale w Wenecji. Później założył własne studio artystyczno-architektoniczne Estudio el palmeral: „el palmeral somos todos”. W 2017 r. rozpoczął pracę przy produkcji pełnometrażowych animowacji jako dalszy rozwój działań przy niezależnych produkcjach krótkometrażowych, a obecnie prowadzi Sultana Films, niezależne studio animacji z siedzibą w Donostii. Jako zapalony majsterkowicz, nieustannie wdraża nowe techniki w tym, co nazwał „cyfrowym rzemiosłem”, które wykorzystuje techiniki analogowe i cyfrowe, obecnie pracując nad wdrożeniem sztucznej inteligencji jako kolejnego narzędzia w procesie twórczym. 

KARI JUUSONENPo ukończeniu studiów nad filmem aktorskim i animacją, Kari rozpoczął swoją karierę w 2001 roku od krótkometrażowego filmu poklatkowego Pizza Passionata. Następnie powstały dwa kolejne filmy krótkometrażowe, a w 2008 roku jego pierwszy film pełnometrażowy, Niko and The Way to the Stars. Od tego czasu zajmuje się animacją, tworząc filmy krótkometrażowe, seriale animowane i dwa kolejne animowane filmy pełnometrażowe. 

MARÍA TRÉNOR Absolwentka sztuk pięknych na Wydziale San Carlos (Walencja), wyprodukowała i wyreżyserowała wiele krótkometrażowych filmów animowanych 35 mm. Wśród nich znajduje się "Con que la lavaré?", który zdobył ponad piętnaście krajowych i międzynarodowych nagród, w tym: 1. nagrodę Teddy Bear dla najlepszego filmu krótkometrażowego na 54. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FILMOWYM W BERLINIE. Ten film pojawił się w oficjalnej sekcji głównych międzynarodowych festiwali, takich jak SUNDANCE 2005 i ANNECY 2004. Jej drugi 35-milimetrowy film krótkometrażowy, EXILIBRIS, był nominowany do 25. nagrody GOYA Hiszpańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. Najwięcej serca włożyła w film krótkometrażowy "Where were you?", za który zdobyła 1. nagrodę dla najlepszego projektu przeciwko przemocy motywowanej seksizmem od Rady Miasta Walencji, a także liczne oficjalne selekcje i nagrody na festiwalach filmowych za granicą (m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Kosowie). Obecnie ukończyła swój pierwszy animowany musical "Rock Bottom". 

Listę filmów, które wezmą udział w Konkursie Międzynarodowym Pełnometrażowym znajdziecie tutaj 👈, zaś Seriali tutaj 👈

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata