Poznaj konkursowe FILMY PEŁNOMETRAŻOWE 17. Animator

Wiemy, kto zawalczy o główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Pełnometrażowych!

Zdjęcie główne aktualności Poznaj konkursowe FILMY PEŁNOMETRAŻOWE 17. Animator

Poznajcie 5 filmów, które w tym roku powalczą o nagrodę w konkursie filmów pełnometrażowych! Podczas 17. edycji Animatora zabierzemy Was w podróże nie tylko po ziemi, świecie kowbojów, czy przestrzeni  kosmicznej, ale także odbędziemy podróż do wnętrza siebie.

Oto wyselekcjonowane filmy:

Pelikan Blue / Kék Pelikán, László Csáki, Węgry 2023

W latach dziewięćdziesiątych na Węgrzech podróżowanie jest w końcu możliwe, ale finansowo nieosiągalne. Podrabiając międzynarodowe bilety kolejowe, trzej młodzi mężczyźni zapewniają całemu pokoleniu możliwość poznania świata zewnętrznego.

The Missing / Iti Mapukpukaw, Carl Joseph E. Papa, Filipiny 2023

Kiedy kosmita powraca by zabrać pozbawionego ust młodego mężczyznę, jego życie komplikuje się i zmienia, podczas gdy jego wspomnienia powoli się wyjaśniają.

The Concierge, Yoshimi Itazu, Japonia 2023

Akino jest konsjerżem na przyuczeniu w "Arctic Department Store", niezwykłym domu towarowym, który obsługuje wyłącznie zwierzęta. Pod czujnym okiem menedżera i starszych stażem pracowników, Akino stara się spełniać życzenia klientów z niezliczonymi potrzebami i problemami, dążąc do zostania pełnoprawnym konsjerżem.

Slide, Bill Plympton, Stany Zjednoczone 2023

"Slide" to opowieść o mitycznym kowboju, który pojawia się w miasteczku, aby walczyć ze złym burmistrzem i jego równie samolubnym bratem bliźniakiem, z pomocą swojej gitary i gigantycznego Hellbuga.

The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes, Tomohisa Taguchi, Japonia 2022

Tunel Urashima spełnia życzenia tych, którzy do niego wejdą... za pewną cenę. Kaoru Tono wydaje się nieuchwytny, ale ma serce strapione przez traumatyczny wypadek z przeszłości. Anzu Hanashiro wydaje się być niezłomna, ale cierpi z powodu rozdźwięku między jej idealnym ja a rzeczywistością. Oboje łączą siły, by zbadać tajemniczy tunel i zdobyć to, czego pragną. Jest to niezapomniana, nostalgiczna opowieść o lecie spędzonym na wsi.

Festiwal dobędzie się 25-30 czerwca w 2024 roku.

Karnety na Festiwal dostępne online lub w kasie Kina Muza. Pełny program dostępny wkrótce!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata