ANIMATOR 2022: rusza sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne!

Nadszedł ten dzień. Oto program 15. edycji kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Dziś również rusza sprzedaż biletów na poszczególne seanse oraz karnetów festiwalowych.

Zdjęcie główne aktualności ANIMATOR 2022: rusza sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne!

Przypomnijmy, główne hasło 15. ANIMATORA to TURNING POINTS. 

Historia ludzkości to historia nieskończonej ilości zmian i transformacji – zarówno świata wokół nas, jak i nas samych. Główna sekcja programowa ANIMATORA dedykowana jest przemianom i transformacjom społeczno-kulturowym oraz przeżyciom na nowo definiującym zachowania i zwyczaje. Zapraszamy na pokazy w ramach TURNING POINTS/PUNKTÓW ZWROTNYCH. Tytuły dwóch z nich nawiązują do piosenek The Beatles.

  1. Come Together – pokaz 9 filmów krótkometrażowych.

Czas pandemii, zagrożeń klimatycznych, a teraz także i wojennych, pokazał jak bardzo potrzebne są dzisiaj akcje solidarne, zarówno w skali niewielkich społeczności, jak i globalnego wsparcia. Zebrane w tej sekcji filmy obrazują, jakie korzyści można osiągnąć poprzez wspólne działanie, ale również ukazują do czego prowadzi postępowanie bez planu lub według egoistycznych pobudek.

  1. Imagine – pokaz 7 filmów krótkometrażowych

W tych bezprecedensowych czasach wyobraźnia może odegrać kluczową rolę. Bez wizji tego co jeszcze może nas spotkać i co możemy zrobić nie uchronimy się od kataklizmów i despotyzmów. Zobaczymy tu m.in. film MOLA (który zainspirował 12 MAŁP Terry’ego Gilliama), czy wideoklip do piosenki IMAGINE, od którego zapożyczyliśmy tytuł programu.

  1. LINOLEUM International Contemporary Animation and Media Art Festival + ANIMATORZY Z UKRAINĄ (ANIMATORS WITH UKRAINE) – specjalny pokaz animacji ukraińskich twórców i projekt bardzo krótkich filmów, animowanych plakatów i wizualizacji o tematyce antywojennej, będących wyrazem solidarności z Ukrainą.
  2. Europa – pokaz filmów krótkometrażowych

Pokażemy tu uznany za zaginiony, zaskakujący i wyprzedzający swoje czasy film EUROPA w reżyserii Franciszki i Stefana Themersonów z 1932 roku. Dodatkowo zaprezentujemy film EUROPA II poświęcony pamięci Themersonów. 

  1. Awaria systemu – projekt studencki Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (Kurator: Piotr Muszalski).

Siódma odsłona projektu studenckiego, przygotowanego specjalnie na festiwal Animator. Zobaczymy krótkie, kilkudziesięciosekundowe etiudy, przedstawiające alternatywną wersję historii ludzkości. Te krótkie filmy, jak co roku, będą poprzedzały projekcje festiwalowe. Każdego dnia zaprezentujemy nową filmową odsłonę projektu studenckiego.

 

KONKURSY FESTIWALOWE

Festiwalowi corocznie towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych. To przegląd najnowszej animacji z całego świata. W tym roku zobaczymy aż 118 filmów. 

  1. MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH - przed nami 6 pokazów animacji krótkometrażowych podzielonych tematycznie. Przed nami pokazy: Z PIEKŁA KU ZIEMI OBIECANEJ (I VICE VERSA), NIE IDZIESZ SAM(A), WIELKIE ŻARCIE I INNE PRZYJEMNOŚCI, W KRĘGU ZŁA, TYLKO JEDNO ŻYCIE oraz PODRÓŻOWAĆ JEST BOSKO.
  2. MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW PEŁNOMETRAŻOWYCH - 5 pokazów niezależnych i artystycznych, animowanych filmów pełnometrażowych. 
  3. MIĘDZYNARODOWY KONKURS ANIMOWANYCH SERIALI – 3 pokazy animowanych seriali, w tym 1 pokaz dla dzieci i 2 pokazy dla młodzieży i dorosłych. 
  4. KONKURS POLSKICH FILMÓW ANIMOWANYCH ANIMATOR.PL - pokazy prezentujące panoramę najnowszych, polskich produkcji animowanych w 4 tematycznych odsłonach: MIĘDZY NAMI, BEZ ZNIECZULENIA, PUNKT WIDZENIA oraz CZĘSTOTLIWOŚĆ CHWILI.

Pokazom konkursowym będą towarzyszyły spotkania z twórcami w formie Q&A. 

Przedbiegiem konkursowym będą pokazy ANIMATORA BEZ SELEKCJI. Tu zaprezentujemy filmy, które nie zostały zakwalifikowane do oficjalnej selekcji Konkursu Międzynarodowego i Konkursu ANIMATOR.PL. W wyniku głosowania publiczności dwa filmy z tzw. "dziką kartą" trafiają do polskiej i międzynarodowej selekcji konkursowej. 

ANIMATOR BEZ SELEKCJI odbędzie się w dniach 4-7 lipca w Kinie Muza oraz na placu Wolności w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z całym programem 15. edycji ANIMATORA i wybraniem własnej ścieżki festiwalowej [KLIK!]. 

 

BILETY, KARNETY, AKREDYTACJE

Bilety na poszczególne pokazy, jak i karnety można zakupić w kasie Kina Muza oraz przez platformę www.bilety24.pl

Więcej informacji o biletach dostępne TU.

 

KARNET FESTIWALOWY 

    • obejmuje wszystkie seanse kinowe, spotkanie i wydarzenia festiwalowe realizowane w Kinie MUZA od 8.07 do 15.07.2022
    • sprzedaż od 14.06.2022 w kasie Kina Muza oraz online
    • Cena 160 PLN

KARNET FESTIWALOWY – KINO MUZA & myANIMATOR 

    • obejmuje wszystkie seanse kinowe, spotkanie i wydarzenia festiwalowe w Kinie MUZA od 8.07 do 15.07.2022, pokazy w ramach ANIMATORA bez Selekcji prezentowane od 4.07 do 6.07.2022 oraz pokazy filmowe na platformie myANIMATOR dostępne od 15.07 do 21.07.2022 (Uwaga! Dostęp do platformy tylko na terytorium Polski)
    • sprzedaż od 14.06.2022 w kasie Kina Muza oraz online
    • Cena 200 PLN

KARNET FESTIWALOWY – myANIMATOR 

    • umożliwia dostęp do wszystkich filmów prezentowanych na platformie myANIMATOR od 15.07 do 21.07.2022 (Uwaga! Dostęp do platformy tylko na terytorium Polski)
    • sprzedaż od 1.07.2022 - tylko online
    • Cena 100 PLN

AKREDYTACJE MEDIALNE*

    • przeznaczone dla dziennikarek i dziennikarzy
    • umożliwia wejście na wszystkie seanse festiwalowe w Kinie Muza od 8.07 do 15.07.2022, wybrane wydarzenia oraz umożliwi dostęp do platformy myANIMATOR  od 15.07 do 21.07.2022 (Uwaga! Dostęp do platformy tylko na terytorium Polski)
    • uzyskanie akredytacji na festiwal ANIMATOR 2022 będzie możliwe od 20 czerwca 2022 
    • Cena 30 PLN

*akredytacje przeznaczone tylko i wyłącznie dla dziennikarzy aktywnych zawodowo, którzy będą relacjonować festiwal. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyznania akredytacji medialnej osobie, która nie spełnia powyższych kryteriów.

  

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie w kolejnych newsletterach festiwalowych. 

 

O festiwalu:

Kwalifikujący do Oscara® ANIMATOR to jeden z największych festiwali animacji w tej części Europy. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, seriale, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 15. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata