ANIMATOR JUTRA

Zdjęcie główne ANIMATOR JUTRA

Jak co roku zapraszamy naszych najmłodszych festiwalowiczów i festiwalowiczki do udziału w warsztatach.

Każdy warsztat obejmuje cykl czterech spotkań w stałych grupach, a zwieńczeniem działań pokaz warsztatowych filmów w sobotę, 1 lipca, o godzinie 16.00, w Kinie Muza. Warsztaty dedykowane są odbiorcom w wieku 7-14 lat.

Informacje o ZAPISACH na warsztaty:

Zgłoszenia będą przyjmowane od 1.06.2023 na adres animatorjutra@animator-festival.com

Prosimy o podanie w zgłoszeniu następujących informacji:

  • tytuł wybranego warsztatu
  • wybraną grupę (poranną lub popołudniową)
  • imię i nazwisko dziecka
  • wiek dziecka
  • numer telefonu, adres mailowy rodzica/opiekuna

Po przesłaniu zgłoszenia wysłany zostanie mail zwrotny zawierający regulamin uczestnictwa, formularze do wypełnienia dot. odpowiednich zgód, a także instrukcje jak dokonać opłaty za warsztaty.

Bilet na 4-dniowe warsztaty (8 godzin zajęć łącznie) kosztuje 80 zł.

Dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny cena za udział w warsztatach wynosi 60 zł.

Warsztaty będą odbywały się w budynku Estrady Poznańskiej (ul. Masztalarska 8a).

Liczba miejsc ograniczona. O zapisie na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

ANIMATOR JUTRA

TERMIN: 26-29 czerwca 2023
GODZINY ZAJĘĆ: (do wyboru) 10.00-12.00 lub 13.00-15.00

Motywem przewodnim warsztatów będzie znana wszystkim postać „Czerwonego Kapturka”. Czy rzeczywiście jest to tylko historia o łatwowiernej dziewczynce idącej przez las do babci i zjedzonej przez wilka? A może o czymś więcej? Uczestnicy zastanowią się wspólnie nad emocjami, jakie towarzyszą Czerwonemu Kapturkowi oraz postaciom pojawiąjącym się w tej bajce. Podczas zajęć będą mieli możliwość skorzystania z potencjału dźwięków i fragmentów muzyki ilustrujących emocje i różne gatunki filmowe. Uruchomią swoją wyobraźnię i stworzą ożywione obrazy za pomocą ołówków, kredek, tłustych pasteli, ekoliny i tuszów. W zależności od dynamiki grupy powstanie jedna wspólna opowieść filmowa lub kilka indywidualnych etiud.

PROWADZĄCA: Alicja Witkowska

Absolwentka Liceum Plastycznego w Jarosławiu i „Łódzkiej Filmówki”. Reżyserka filmów animowanych, scenarzystka, graficzka, ilustratorka. Pracowała między innymi przy kultowym „Tytusie Romku i A’Tomku wśród złodziei marzeń”. Jej filmy były nominowane i wyróżniane na wielu festiwalach filmowych w kraju i na świecie. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Reklamy, gdzie pełni obowiązki opiekunki specjalizacji „Animacja”. Trzykrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka i realizatorka projektu Klatka po Klatce (warsztaty z tworzenia filmów animowanych z dziećmi, młodzieżą i rodzinami). Od momentu powstania projektu w 2016 roku zostało zrealizowanych ponad pół tysiąca filmów w różnych technikach. Liczne z nich były nagradzane na wielu festiwalach dziecięcych. Mama dwójki nastolatków.

 

TERMIN: 26-29 czerwca 2023
GODZINY ZAJĘĆ: (do wyboru) 10.00-12.00 lub 13.00-15.00

Pozornie wydaje się, że papier, to tylko papier – nic nadzwyczajnego… Ale papier to nie jest zwykła rzecz – można z niego wycinać, rysować po nim, sklejać, zgniatać, składać, drzeć. A najważniejsze, że można go też animować! Daje nam możliwość opowiadania o tajemniczych światach albo o naszych snach. Pozwala na swobodę tworzenia, podążanie bez ograniczeń za wyobraźnią. Z papieru możemy zrobić śnieg lub łódź, mięsożerną roślinę albo głównego bohatera wymyślonej przez nas historii. Wystarczą do tego kredki, nożyczki, papier i oczywiście dużo, dużo wyobraźni!

PROWADZĄCA: Anna Mastniková (Czechy)

Ilustratorka i animatorka, zajmuje się klasyczną animacja rysunkową oraz animacją lalkową. Ukończyła Vysoká Škola Umělecko-Průmyslová w Pradze (Ateliér Filmové a Televizní Grafiky). Przebywała na stażach w École Supérieure des Arts Décoratifs w Stasburgu oraz na Wydziale Ilustracji w Vysoká Škola Umělecko-Průmyslová w Pradze. Tworzy lalki do animacji oraz autorskie zabawki. Prowadzi warsztaty animacji klasycznej dla dzieci i dorosłych w Stowarzyszeniu Ultrafun zachęcając uczestników do rozwijania kreatywności, wyobraźni i uczenia się pracy zespołowej. Autorka filmów: „Ota Tulil”, „Jako každá jiná”, „Dezert”, „Paní Kolomazníková”, „Bizzarre shoe”, „Cukrářka”, „Kofeinová smrt”, „Výlet” oraz ilustracji do książek: „Ňouma z áčka”, „Pohádková mateřídouška”, „Tajemství pumpy”, „O panáčkovi”, „Borůvky na prodej”, „Žížalí pomazánka pro Davida”.

 

TERMIN: 26-29 czerwca 2023
GODZINY ZAJĘĆ: (do wyboru) 10.00-12.00 lub 13.00-15.00

Niezbadane korytarze pewnego tajemniczego domu na pierwszy rzut oka wydają się puste, ale to tylko pozory. Różnorakie stworki i żyjątka kręcą się w ich zakamarkach, niestrudzenie wypełniając swoje obowiązki. Czas odkryć kim są, co jedzą na śniadanie i jaka jest ich ulubiona pora roku! Uczestnicy warsztatów za pomocą różnych technik animacji stworzą fantazyjny dokument przyrodniczy, w którym będą mogli wcielić się w rolę domowych cudaków i pokazać ich sekretny kolorowy świat.

PROWADZĄCY_A: Katarzyna Radecka, Jakub Baniak

JAKUB BANIAK

Autor krótkich filmów animowanych, zajmuje się motion designem, filmem i montażem. Stara się łączyć techniki tradycyjne i nowe media cyfrowe – w tym 3D, fotogrametrię i motion capture. Ukończył Wydział Animacji na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Animacji Komputerowej. Jego krótkie formy pojawiały się na polskich i zagranicznych festiwalach (m.in. ŻUBROFFKA, O!pla, Linoleum), a film dyplomowy „Pusty pokój” zdobył specjalne wyróżnienie na Festiwalu Animator.

KATARZYNA RADECKA

Twórczyni licznych animacji, teledysków i serii komiksów. Specjalizuje się głównie w technikach poklatkowych. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Jej film dyplomowy „He” pojawił się na wielu polskich i zagranicznych festiwalach (m.in. AleKino! i O!pla) oraz zdobył główną nagrodę na festiwalu ŻUBROFFKA i GazteFilmFest.

 

 

W obiektywie

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata