Zrób swoją animację w domu!

Zapraszamy was do zabawy sygnowanej #homeANIMATOR challange. Co tydzień zaproponujemy Wam inny temat, który mamy nadzieję, pobudzi Waszą kreatywność.

Zdjęcie główne aktualności Zrób swoją animację w domu!

Bez wątpienia żyjemy w ciekawych czasach. Nowa rzeczywistość kieruje naszą kreatywność w działania online. Dlatego wspólnie z brytyjską animatorką, Lizzy Hobbs, zapraszamy was do zabawy sygnowanej #homeANIMATORchallange.

Przy użyciu darmowej aplikacji Stop Motion Studio stwórzcie samodzielnie krótką animację. Możecie stać się animatorkami i animatorami nie wychodząc z domu :)

Co tydzień zaproponujemy Wam inny temat, który mamy nadzieję, pobudzi Waszą kreatywność.

Pierwszy temat (5-12.05.20) wyzwania to LONGING, czyli obiekty, sytuacje, miejsca, ludzie, ciepłe wspomnienia codziennych rytuałów oraz bezpiecznej normalności. Niech inspiracją będzie wszystko to czego Wam brakuje, za czym tęsknicie lub co chcielibyście przywrócić..

Drugi temat (12-19.05.20) wyzwania to BEYOND MY WORLD. Spójrzcie z innej perspektywy na proste sytuacje, zwyczaje i codzienne rytuały. Spróbujcie przyjrzeć się ludzkości z perspektywy automatu kawowego w biurowcu, skrzynki pocztowej w centrum miasta, wróbla przelatującego nad zatłoczonym parkiem. Wyobraźcie sobie, że jesteście podróżnikiem w czasie lub przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji. Jakie byłyby Wasze wnioski z obserwacji ludzkości?

Trzecim tematem (19-26.05) #homeANIMATORchallenge jest hasło JOY. Spójrzcie na proste przyjemności, które nadają naszemu życiu sens. Co przynosi Ci szczęście, w czym znajdujesz radość i jak celebrujesz te chwile? Animuj i ciesz się tym!

Czwarty, ostatni temat (26.05-2.06) to FUTURE. Wydarzenia ostatnich tygodni ujawniły kruchość globalnego systemu, ale też zmusiły nas do refleksji nad stylem życia i skierowały nasze myśli na dalsze losy. Ostatni tydzień #homeANIMATORchallenge poświęćmy spojrzeniu w przyszłość. Jak ją sobie wyobrażasz? Co i w jaki sposób zmieni się bezpowrotnie?

Zobaczcie krótkie video, który zobrazuje Wam jak to zrobić. 

Stwórzcie swoją animację, oznaczcie nas na FB lub IG i dodajcie #homeANIMATORchallange. Najciekawsze video posherujemy na naszych kanałach, do dzieła! Ważne! Aplikacja jest darmowa i dostępne na Androida, iOS i na OS iPada.

 

Lizzy Hobbs

Animatorka i reżyserka tworząca filmy od 20 lat. Jej filmy, często eksperymentalne w formie, zazwyczaj skupiają się na rzeczywistych wydarzeniach i postaciach. Jej filmy prezentowane były i zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych na świecie, a w 2019 roku jej film „I’m OK” był nominowany do nagrody BAFTA. Współpracuje z The Creative Research Collective oraz wykłada animację na Anglia Ruskin University i University of The Arts w Londynie.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata