Znamy program Animatora bez Selekcji | 10-12.07.2020

W Kinie Muza, jak i online będzie można zobaczyć tegoroczną odsłonę ANIMATORA BEZ SELEKCJI.

Letnie wieczory w Klubie Festiwalowym podczas wspólnego oglądania filmów z cyklu Animator bez Selekcji zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Choć 13. MFFA ANIMATOR odbędzie się dopiero w październiku (3-9.10.20), to od 10 do 12 lipca w Kinie Muza, jak i online będzie można zobaczyć tegoroczną odsłonę ANIMATORA BEZ SELEKCJI.

 

Jak co roku, zobaczycie filmy, które nie trafiły do oficjalnej selekcji konkursowej i będziecie mieli możliwość wybrania jednego, który dołączy do walki o Złotego Pegaza i GRAND PRIX festiwalu. Nowością będzie cykl filmów polskich, z których również wybierzecie szczęśliwca, który dołączy do konkursu polskiego ANIMATOR.PL

 

Przedstawimy również filmy, które powstały podczas warsztatów ANIMATOR JUTRA, które dzieci stworzyły podczas warsztatów filmowych na poprzednich edycjach ANIMATORA. Program pokazu ułożyła Agnieszka Krajewska, z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które od początku istnienia Festiwalu odpowiada za pokazy filmowe i warsztaty Animatora dla Dzieci.

Animator Jutra to cieszące się ogromną popularnością i wyczekiwane przez naszą najmłodszą publiczność warsztaty animacji prowadzone pod okiem wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Tegoroczne warsztaty odbędą się w ramach jesiennej edycji Animatora, ale już w lipcu zapraszamy na pokaz wybranych filmów zrealizowanych w różnych technikach animacji w ramach Animatora Jutra na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.

 

Oto program pokazów i ceny biletów:

Uwaga: jak zawsze pokazy Animatora bez Selekcji odbywają się w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami.

Pokaz rodzinny KRAJOBRAZ EMOCJI - filmy z warsztatów Animator Jutra będzie wyświetlany wyłącznie w polskiej wersji językowej. 

 

Pełen program pokazów Animatora bez selekcji będzie dostępny w wirtualnej sali Kina Muza w Poznaniu na portalu mojeekino.pl

 

Ceny dostępu do pakietów filmowych online:

Pakiet filmów Animator bez selekcji - Konkurs Międzynarodowy: 15 PLN (pokaz będzie dostępny przez 48h od 10.07.2020 godziny 18.00 do 12.07.2020 godziny 18.00)

Pakiet filmów Animator bez selekcji - Konkurs Polski: 8 PLN (pokaz będzie dostępny przez 48h od 10.07.2020 godziny 18.00 do 12.07.2020 godziny 18.00)

Pakiet filmów Pokaz rodzinny - KRAJOBRAZ EMOCJI - filmy z warsztatów Animator Jutra: 5 PLN (pokaz będzie dostępny przez 28h od 11.07.2020 godziny 13.00 do 12.07.2020 godziny 18.00)

 

Program pokazów w Kinie Muza w Poznaniu:

 

10 LIPCA 2020 GODZINA 18.00 

KINO MUZA W POZNANIU SALA NUMER 1

BILETY W CENIE 8 PLN

I POKAZ / SET MIĘDZYNARODOWY   (79,36’’) 

  1.     Portret kobiecy, Natalia Durszewicz, Polska, 4’50’’
  2.     Lucky Chops – Traveler, Daniel Almagor & Raman Djafari, Niemcy, 3’45’’
  3.     Any Instant Whatever, Michelle Brand, Wielka Brytania, 5’13’’
  4.     Malakout, Farnoosh Abedi, Iran, 11’00’’
  5.     Têtard / Tadpole, Jean-Claude Rozec, Francja, 13’40’’
  6.     Tiivad / The wings, Riho Unt, Estonia, 12’30’’
  7.     Schovka / Hide N Seek, Barbora Halířová, Czechy, 6’56’’
  8.     Khoziayka Mednoy Gory / The Mistress of the Copper Mountain, Dmitry Geller, Federacja Rosyjska, 13’33’’
  9.     Time o´ the Signs, Reinhold Bidner, Austria, 8’36’’

 

10 LIPCA 2020 GODZINA 21.00

KINO MUZA W POZNANIU SALA NUMER 1

BILETY W CENIE 8 PLN

II POKAZ/ SET  MIĘDZYNARODOWY (77’52’’) 

  1.     Now 2, Kevin Eskew, Stany Zjednoczone, 9’30’’
  2.     I coś jeszcze, Olga Kłyszewicz, Polska, 6’41’’
  3.     Выпускной / Prom, Darya Zimina, Federacja Rosyjska, 6’32’’
  4.     Purpleboy, Alexandre Siqueira, Portugalia, 13’55’’
  5.     What Will You Do Now, John? Pooja Pottenkulam, Wielka Brytania, 9’10’’
  6.     Agar ruzi... / If a day..., Soheil Seraji, Iran, 4’19’’
  7.     The Surrogat, Stas Santimov, Ukraina, 6’03’’ 
  8.     backstage. episodes, Marcin Wojciechowski, Polska, 11’30’’
  9.     Dramatiskas Beigas / Dramatic End, Kerija Arne, Łotwa, 3’30’’
  10. Hierarchy Glitch, Vessela Dantcheva, Bułgaria, 6’25’’ 

 

POKAZ RODZINNY (43’43”)

KRAJOBRAZ EMOCJI - filmy z warsztatów Animator Jutra

11.07.2020 11:00

BILETY: 5 PLN

  1. Gąsienica na spacerze w zamku smoka, 2010, opieka art.: Ottomani Laboratori (Włochy), 4’
  2. Włochy, Dania, Słowacja, 2011, opieka art..: Witold Giersz, 5’48”
  3. Kot, kogucik i lisica, 2012, opieka art.: Liza Skvortsova (Rosja), 5’20”
  4. Stworzenie świata, 2013, opieka art.: Joanna Polak, 4’37”
  5. Wilcze jagody, 2014, opieka art.: Monika Kuczyniecka, 5’40”
  6. Basen, 2015, opieka art.: Veronika Samartseva (Rosja), 5’55”
  7. Rytm, 2016, opieka art.: Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski, 2’16”
  8. Orkiestra, 2017, opieka art.: Jacek Adamczak, 3’36”
  9. Mietkowe interwencje ewolucji tolerancji ekologicznego kaktusa, 2018, opieka art.: Daria Kopiec, 2’39”
  10. Krajobraz emocji, 2019, opieka art.: Sylwia Szkiłądź (Belgia), 3’52”

 

11 LIPCA 2020 GODZINA 18.00 

KINO MUZA W POZNANIU SALA NUMER 1

BILETY W CENIE 8 PLN

POKAZ/ SET ANIMATOR.PL (54’) 

  1.     Keep it, Wojciech Siejak, Alicja Grotuz, Polska 2019, 4’46”
  2.     Oddech, Aneta Siurnicka, Polska 2019, 1’18”
  3.     Film Lalkowy, Weronika Althamer, Polska 2019, 13’05”
  4.     Randka, Maks Rzontkowski, Polska 2019, 1’
  5.     Wired, Yana Siahaieva, Polska 2019, 3’ 
  6.     The Curse, Piotr Kabat, Polska 2020, 7’40”
  7.     #favouritePierogi, Katarzyna K. Pieróg, Polska 2019, 1’32”
  8.     Okna tego domku, Urszula Domańska, Polska 2019, 7’35”
  9.     Hern, Urszula Morga, Polska 2019, 8’19”
  10. Papierowy Dom, Martyna Holda, Polska 2020, 6’

 

11 LIPCA 2020 GODZINA 21.00 

KINO MUZA W POZNANIU SALA NUMER 1

BILETY W CENIE 8 PLN

III POKAZ / SET  MIĘDZYNARODOWY (88’64’’) 

  1.     Vieille Peau / Old Hag, Nicolas Bianco-Levrin, Francja, 7’36’’
  2.     Ahead, Ala Nunu Leszynska, Wielka Brytania, 5’20’’
  3.     Ural, Alla Churikova, Niemcy, 14’28’’
  4.     Ciałość, Weronika Szyma, Polska, 5’39’’
  5.     The Bill Jennings Mysteries, Alan Jennings, Stany Zjednoczone, 3’48’’
  6.     SH_T Happens, Michaela Mihalyi,David Stumpf, Czechy/Słowacja/Francja, 13’10’’
  7.     Room with a Sea View, Leonid Shmelkov, Estonia, 11’55’’
  8.     Them, Nelson Vunda, Niemcy/Irlandia, 15’00 
  9.     Nigel, Natasza Cetner, Wielka Brytania/Polska, 9’00’’
  10. Confetti, Lucia Hernandez, Hiszpania, 2’28’’

 

12 LIPCA 2020 GODZINA 18.00 

KINO MUZA W POZNANIU SALA NUMER 1

BILETY W CENIE 8 PLN

IV POKAZ / SET  MIĘDZYNARODOWY (76,90’’) 

  1.     Tour de Main / Tricky Hand, Emilie Tronche, Francja, 6’25’’
  2.     Nestor, João Gonzalez, Portugalia, 6’00’’
  3.     Widzę otchłań, Karolina Kajetanowicz, Polska, 4’20’’
  4.     English: Bloody Fairy Tales, Tereza Kovandová, Czechy, 7’45’’
  5.     Gravedad, Matisse Gonzalez, Niemcy, 10’30’’
  6.     The Unknown, Stephanie Marshall, Wielka Brytania, 10’10’’
  7.     Yumeminoe / Dreams Into Drawing, Koji Yamamura, Japonia, 10’10’’
  8.     Toomas teispool metsikute huntide orgu / Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves, Chintis Lundgren, Estonia/Chorwacja/Francja, 18’00’’

 

WYNIKI OGŁASZAMY W NIEDZIELĘ WYBORCZĄ 12.07, NA VIMEO I FB O GODZINIE 20.30

OGŁOSIMY DWA TYTUŁY, KTÓRE WYBRALIŚCIE - JEDEN DOŁĄCZY DO KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO, DRUGI DO KONKURSU POLSKIEGO.

zobacz także