Zapowiadamy program 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR! 

Zdjęcie główne aktualności Zapowiadamy program 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR! 

Główne hasło tegorocznej edycji kwalifikującego do Oscara i największego takiego wydarzenia, poświęconego animacji w Polsce to BETWEEN US! 

W kontekście pandemicznej teraźniejszości i przyszłości, przyjrzymy się bliżej relacjom międzyludzkim z różnych perspektyw. Sprawdzimy, w jaki sposób myślimy o nas i o otaczającym nas, przepoczwarzonym świecie. Jak chcielibyśmy, żeby nasze relacje wyglądały w świecie jutra? 

Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas pokazów filmów w ramach głównej festiwalowej sekcji W NAS I MIĘDZY NAMI.

ANIMATOR W PLENERZE NA WOLNYM DZIEDZIŃCU

14. ANIMATOR potrwa od 9. do 15. lipca w Poznaniu i online. Na żywo spotkamy się w Kinie Muza, ale także pod chmurką. Letnie kino plenerowe zbudujemy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zaplanowaliśmy tam seanse filmów pełnometrażowych, nawiązujące do głównej sekcji festiwalu IN AND BETWEEN US: klasyki science fiction, produkcje opowiadające o subtelnościach i zawiłościach relacji międzyludzkich.

GWIAZDY NA ANIMATORZE

Oto goście specjalni 14. ANIMATORA, którzy odwiedzą Poznań wirtualnie i połączą się z nami ze swoich odległych domów.

Zapraszamy na spotkanie z charyzmatyczną, kochającą sarkazm brytyjską animatorką Joanną Quinn. Jej pierwsza produkcja "Girls Night Out" z 1987 roku zgarnęła aż trzy nagrody na Festiwalu filmowym w Annecy!

Wielbicieli sagi „Transformers", "Wojowniczych Żółwi Ninja", "The Animatrix", "The Chronicles of Riddick: Dark Fury", "Tomb Raider Revisioned" czy "Aeon Flux" ucieszy obecność animatora-wizjonera, który pracował przy wszystkich wymienionych tytułach – Petera Chunga.

Zaprosiliśmy też Alexa Pelletiera, młodego kanadyjskiego animatora z potężnym portfolio.  Ten designer, twórca plakatów i scenarzysta pracował przy "Star Treku: Lower Decks", "Ricku and Mortym" czy "Captain Underpants".

Nasze zaproszenie przyjął także Mike Johnson (współreżyser "Gnijącej Panny Młodej"). Twórca zasiądzie w jury konkursu filmów krótkometrażowych. Będzie też jednym z gości specjalnego wydarzenia Animated Late Night Show: Solo Act. Johnsona fani festiwalu mogą pamiętać z jubileuszowej 10. edycji ANIMATORA, kiedy to odwiedził Poznań.

Spotkania z gośćmi będą prowadzone na żywo na festiwalowym Youtubie, Facebooku i ekranie Kina Muza. 

ANIMATOR BEZ SELEKCJI W TEN PIĄTEK I SOBOTĘ (11-12.06)

14. edycja ANIMATORA zaczyna się 9. lipca, ale już w ten piątek i sobotę - 11. - 12. czerwca zapraszamy na Animatora Bez Selekcji, gdzie jak co roku publiczność wybierze film, który dołączy do konkursu międzynarodowego z „dziką kartą”. W tym roku pokazy odbędą się równolegle na platformie animator-festival.com oraz stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu. Zaprezentujemy 20 krótkometrażowych produkcji z Rosji, Kanady, Hiszpanii czy Francji.  Wybrany film dołączy do walki o GRAND PRIX festiwalu – Złotego Pegaza i 45 000 PLN. Oba pokazy Animatora Bez Selekcji zaczynają się o 19:00, a bilety za 10 PLN są już w sprzedaży na stronie i w kasie biletowej Kina Muza.

To druga odsłona Animatora Bez Selekcji. Przypominamy, podczas majowej edycji online widzki i widzowie wybrali film, który powalczy o Złoty Animusz w Konkursie Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL . Zwyciężył “Nie strać jej piękna” Mateusza Błaszczyka.

Więcej szczegółów o programie Animatora zdradzimy za tydzień. Tymczasem do zobaczenia w ten piątek i sobotę w Kinie Muza i na animator-festival.com!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata