Zakończyliśmy nabór filmów do Konkursu

Konkurs, który jest sercem festiwalu ANIMATOR to dobra okazja, by przyjrzeć się temu, co aktualnie dzieje się w świecie animacji – podkreśla Dyrektor Artystyczny Marcin Giżycki.

Zakończyliśmy nabór filmów do Konkursu 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Do selekcji trafiło blisko 1000 zgłoszeń. Jeden z filmów zgłosiła Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA.

W tym roku animacje nadesłano z takich państw jak Wyspy Turks i Caicos, Mołdawia, Boliwariańska Republika Wenezueli (Wenezuela), Singapur, Syryjska Republika Arabska (Syria), Malezja czy Demokratyczna Republika Konga (Kongo).

Filmy, które zostały zgłoszone do selekcji konkursowej, zrealizowane są w różnorodnych technikach, w tym m.in. animacji rysunkowej, piaskowej, lalkowej, plastelinowej, bezkamerowej, wycinankowej oraz animacji 3D, pikselacji i rotoskopii.

Komisja selekcyjna, w składzie Piotr Muszalski, Jerzy Armata oraz Agnieszka Kozłowska do końca kwietnia wybierze kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych, które powalczą w październiku o statuetkę Złotego Pegaza i wygraną w wysokości 45 000 zł.

Selekcją Konkursową Filmów Pełnometrażowych zajmie się Dyrektor Artystyczny Festiwalu - Marcin Giżycki oraz Filip Kozłowski, programer festiwalu. Nagroda za Najlepszy Film Pełnometrażowy to 35 000 zł.

Składy jury oceniającego filmy konkursowe ujawnimy na początku maja wraz z listą filmów zakwalifikowanych do Konkursu.

Konkurs, który jest sercem festiwalu ANIMATOR to dobra okazja, by przyjrzeć się temu, co aktualnie dzieje się w świecie animacji - podkreśla Dyrektor Artystyczny Marcin Giżycki.

Nowa data

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, który odbędzie się w Poznaniu w dniach: 3-9.10.2020.

zobacz także