Zaczynamy 14. MFFA ANIMATOR! Zaplanuj z nami weekend!

Zdjęcie główne aktualności Zaczynamy 14. MFFA ANIMATOR! Zaplanuj z nami weekend!

PLAN NA SOBOTĘ DLA DUŻYCH I MAŁYCH

Na dobry początek filmowych przygód do Kina Muza zapraszamy najmłodszych widzów.O 10:30 wyświetlimy krótkie metraże PRZYSTANEK: BRAZYLIA – KRAINA RÓŻNORODNOŚCI. Seans jest dedykowany dzieciom w wieku 10+, a w programie są poetyckie, intrygujące, a czasem delikatnie niepokojące animacje, które przybliżą nieznane w Polsce filmy, rysujące inny niż powszechnie znany obraz odległego kraju. Wszystkich w wieku 8+ zapraszamy w samo południe na polską premierę kanadyjskiego filmu pełnometrażowego „Feliks i ukryty skarb” w reżyserii Nicoli Lemay. To historia 12-letniego Feliksa, który wyrusza na poszukiwanie zaginionego na morzu ojca. W niezwykłej wyprawie towarzyszą mu zaprzyjaźniony rybak Tom, jednonoga papuga, oraz kot, który zachowuje się jak pies. Trop zaprowadzi przyjaciół na Wyspę Cieni, na której rządzi Morgaa, właścicielka bezcennego skarbu.

Od 14:00 aż do 22:00 w Muzie potrwają prezentacje filmów konkursowych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótko- i Pełnometrażoywch, w Międzynarodowym Konkursie Seriali oraz w Konkursie Filmów Polskich ANIMATOR.PL

O 15:00 i o 22:00 zapraszamy na blok ANIMOWANE SERIALE. To będą pokazy brawurowych, naszpikowanych niepoprawnym poczuciem humoru, produkcji animowanych Adult Swim. Wyjątkowy pokaz z piątą odsłoną serialu Rick and Morty Justina Roilanda i Dana Harmon oraz z absurdalnymi przygodami grupy do zadań specjalnych – czyli najnowszy serial Michaela Cusacka pt. Smiling Friends.

O 21:30 zapraszamy na wydarzenie specjalne GALAXIES BETWEEN US. Elektronicznemu koncertowi zespołu BLOKI będzie towarzyszył VJ-ing animatora Tomka Duckiego. Leitmotivem będą tropy związane z gatunkiem sci-fi: kosmos, podróże międzyplanetarne i międzygalaktyczne, obce cywilizacje oraz wszelkie inspiracje zaczerpnięte z filmowych i literackich klasyków gatunku. Wydarzenie odbędzie się w byłej siedzibie Banku na rogu ulicy Masztalarskiej.

O tej samej porze startujemy z ANIMATOREM W PLENERZE, czyli z naszym festiwalowym kinem letnim. O 21:30 na placu Kolegiackim wyświetlimy pełnometrażowy NERDLAND. Film opowiada historię dwójki przyjaciół – początkującego scenarzysty Elliota i początkującego aktora Johna, których marzenia o zawrotnej karierze najwyraźniej rozminęły się z rzeczywistością. Jednym z animatorów filmu jest Peter Chung, gwiazda tegorocznej edycji festiwalu.W razie niepogody seans zostanie przeniesiony do Kina Muza na godz. 23:30. Widzów będziemy informować o tym na bieżąco na naszych kanałach w sieci. W takim przypadku bilety zachowują ważność.

NIEDZIELA Z ANIMATOREM

W niedzielę zaczynamy pokazem w ramach bloku ANIMATOR DLA DZIECI | PRZYSTANEK: NOWOŚCI ZE ŚWIATA.
O 10:30 w Muzie wyświetlimy produkcję Kiwi & Strit dla najmłodszych widzów. Zawsze pomocne, beztroskie i ciekawe świata futrzane stworki powracają po pięciu latach z nowymi przygodami. Będą gonić uciekający kapelusz, nauczą latać pisklę, a także zmierzą się z głodnym przyjacielem, zjadającym wszystko, co spotka na swojej drodze – i wiele więcej!
W samo południe do kina zapraszamy starszaki w wieku 10+ na PRZYSTANEK: BRAZYLIA – KRAINA RÓŻNORODNOŚCI. Wyświetlimy film „Chłopiec i świat”, który opowiada historię Cuci – małego chłopca, żyjącego na wsi. Kiedy jego ojciec wyrusza do pracy, Cuca podąża za nim, odkrywając po drodze fantastyczny świat zamieszkany przez mechaniczne zwierzęta i dziwne istoty. Wraz z kolejnymi przestrzeniami zmieniają się techniki animacji, wyrażając złożoność otaczającego Cucę świata.

Niedzielne pokazy filmów konkursowych we wszystkich czterech kategoriach potrwają od 13:00 do 22:15. Zapraszamy na nie tradycyjnie do Muzy.

O 19:00 zapraszamy do Sceny na Piętrze na wydarzenie specjalne „Moja babcia będzie kiedyś księżniczką”, czyli na film animowany Mariusza Wilczyńskiego na żywo, z muzyką wybitnego wiolonczelisty Marcela Markowskiego. Podczas wieczoru usłyszymy utwory J.S. Bacha i Tadeusza Nalepy.

Z kolei o 21:30 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta zapraszamy na pokaz filmu „Czerwony Żółw” - to pierwsza w historii nie-japońska produkcja Studia Ghibli i pełnometrażowy debiut Michaela Dudoka de Wita. To będzie wakacyjny seans na naszych wygodnych leżakach. Nie może Was na nim zabraknąć!

O 22:00 w Muzie połączymy się online z Peterem Chungiem, tegoroczną gwiazdą ANIMATORA. Scenarzysta, scenograf i reżyser ma na koncie współpracę z takimi wytwórniami jak: Disney, Warner Brothers, Universal, Marvel i Dreamworks. W roku 1990 stworzył Aeon Flux, animowany serial dla dorosłych, emitowany przez MTV. W roku 2010 na zlecenie Cartoon Network wyreżyserował pełnometrażową komputerową animację Ognisty podmuch, za którą otrzymał nagrodę Emmy (najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji).  nne jego filmy to: Animatrix, Kroniki Riddicka: Mroczna Furia, Tomb Raider.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata