Wyniki selekcji filmów krótkometrażowych

Poznaj filmy, które będą miały okazję powalczyć o Złotego Pegaza
podczas 13. MFFA ANIMATOR (3-9.10.2020).

Znamy filmy, które powalczą o Złotego Pegaza na 13. MFFA Animator. Przypominamy, że festiwal posiada status festiwalu kwalifikującego do Oscara®. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich artystów, którzy zaprezentują swoje filmy w konkursie głównym.W tym roku do selekcji trafiło blisko 1000 zgłoszeń. Jeden z filmów zgłosiła Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA. Filmy wybrała Komisja Selekcyjna w składzie: Jerzy Armata, Agnieszka Kozłowska i Piotr Muszalski.

Wśród wybranych krótkich metraży znalazły się takie tytuły jak „The Physics of Sorrow” Theodora Usheva, czyli zwycięzca Annecy Festival 2020, głośny film (m.in. nagrodzony Annie Award)„UNCLE THOMAS, ACCOUNTING FOR THE DAYS” Reginy Pessoa „DON’T KNOW WHAT” Thomasa Renoldnera, który za tę animację otrzymał m.in. nagrodę na tegorocznym Ottawa International Animation Festival, czy hitową kontynuację epopei kosmicznej Konstantina Bronzita - „He can’t live without cosmos”.

Ostatni, 48. film krótkometrażowy, wybierze publiczność podczas pokazów Animatora bez Selekcji (10-12 lipca 2020). Najlepszy obraz krótkometrażowy zdobędzie prestiżowego Złotego Pegaza / GRAND PRIX oraz 45 000 złotych.Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, który rozpocznie się w Poznaniu 3. października. Zwycięzców poznamy podczas Gali zamykającej festiwal Animator 2020, która odbędzie się 9. października 2020 roku.

Trzymamy kciuki za wszystkich twórców i twórczynie!

ANIMATOR 2020

SELEKCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

  1. Helfer, Anna Szöllősi, Węgry / Hungary 2020, 09:45
  2. Physique de la tristesse / The Physics of Sorrow, Theodore Ushev, Kanada / Canada 2019, 27:00
  3. Shannon Amen, Chris Dainty, Kanada / Canada 2019, 15:00
  4. On ne mozhet zhit bez kosmosa / He can’t live without cosmos, Konstantin Bronzit, Federacja Rosyjska / Russia 2019, 16:00
  5. Sving / Swing, Lyudmila Skotnikova, Federacja Rosyjska / Russia 2019, 05:15
  6. Kerat / Kerat, Darya Melnikova,  Federacja Rosyjska / Russia 2019, 05:00
  7. Klece / Cages, Leos Matejcek, Czechy / Czech Republic 2019, 02:45
  8. TIO TOMÁS, A CONTABILIDADE DOS DIAS / UNCLE THOMAS, ACCOUNTING FOR THE DAYS, Regina Pessoa, Portugalia, Kanada / Portugal, Canada 2019, 13:00
  9. NOW LISTEN, KIJEK/ADAMSKI (KASIA KIJEK I PRZEMEK ADAMSKI), Polska 2020, 04:00
  10. Machini, Frank Mukunday, Kongo, Demokratyczna Republika Konga / Congo 2019, 09:48
  11. Per tutta la vita, Roberto CATANI, Włochy / Italy 2018, 05:20
  12. Carrousel, Jasmine Elsen, Belgia, Czechy / Belgium, Czech Republic 2020, 10:14
  13. Mock-Heroic, Hanna Margolis, Polska / Poland 2019, 08:00
  14. Plantarium, Tomek Ducki, Polska / Poland 2020, 07:00
  15. Jestem tutaj / I'm Here, Julia Orlik, Polska / Poland 2020, 15:00
  16. Traces, Hugo Frassetto, Sophie Tavert Macian, Francja, Belgia / France, Belgium 2019, 13:00
  17. Riviera, Jonas Schloesing, Francja / France 2019, 15:00
  18. Moutons, loup et a tasse de thé... / Sheep, wolf and a cup of tea..., Marion Lacourt, Francja / France 2019, 12:10
  19. THE SONG OF A LOST BOY, Daniel Quirke, Wielka Brytania / UK 2020, 09:56
  20. Kosmonaut / Cosmonaut, Kaspar Jancis, Estonia 2019, 11:34
  21. Tamou, Tom Prezman, Tzor Edery, Izrael / Israel 2019, 10:00
  22. Flow, Adriaan Lokman, Holandia, Francja / Netherlands, France 2019, 13:43
  23. DON’T KNOW WHAT, Thomas Renoldner, Austria 2019, 08:00
  24. The Levers, Boyoung Kim, Korea Południowa, Stany Zjednoczone / South Korea, USA 2018, 09:24
  25. Botschaften / Silent Embassies, Höpfner Daniel, Niemcy / Germany 2020, 15:00
  26. Armstrong, Russ Etheridge, Wielka Brytania / UK 2020, 10:00
  27. Uzi / Ties, Dina Velikovskaya, Niemcy / Germany 2019, 07:35
  28. The Dream Report, Jack O'Shea, Irlandia / Ireland 2019,  07:10
  29. CASTLE, Ryotaro Miyajima, Japonia / Japan 2019, 05:00
  30. Wandaland, Richard Noble, Wielka Brytania / UK 2019, 06:07
  31. Subway, Robert Kuźniewski, Polska / Poland 2020, 05:00
  32. 4:3, Ross Hogg, Wielka Brytania / UK 2019, 04:48
  33. Anonymous, Steven Subotnick, Stany Zjednoczone / USA 2019, 05:13
  34. A Mãe de Sangue / A Mind Sang, Vier Nev, Portugalia / Portugal 2019, 06:11
  35. Pá kis panelom! / Bye Little Block!, Éva Darabos, Węgry / Hungary 2020, 08:42
  36. Feu Croisé / Crossfire, Ekin KOCA, Francja / France 2019, 07:05
  37. Friends, Florian Grolig, Niemcy / Germany 2019, 07:45
  38. Les Songes de Lhomme / Lhomme’s Dreams, Florent MORIN, Francja / France 2019, 14:40
  39. Le cortège / The Procession, Pascal Blanchet, Rodolphe Saint-Gelais, Kanada / Canada 2019, 11:23 
  40. Doll's Breath, Quay Brothers, Wielka Brytania / UK 2019, 22:00
  41. Henrietta Bulkowski, Rachel Johnson, Stany Zjednoczone / USA 2019, 16:00
  42. Black Sheep Boy, James Molle, Francja / France 2019, 15:00
  43. Something To Remember, Niki Lindroth von Bahr, Szwecja / Sweden 2019, 5:00
  44. Stunting Cunts, GINA KAMENTSKY, Stany Zjednoczone / USA 2020, 02:50
  45. Only the Seas Live Forever, David Ehrlich, Stany Zjednoczone / USA 2020, 04:00
  46. Ostatnie Kino/ The Last Cinema, Kajetan Pochylski, Polska/Poland 2019, 11:50
  47. How My Grandmother Became a Chair, Nicolas Fattouh, Liban 2020, 09:55

zobacz także