Oto hasło i identyfikacja 15. ANIMATORA!

Zdjęcie główne aktualności Oto hasło i identyfikacja 15. ANIMATORA!

Istnieć znaczy zmieniać się, zmieniać się to dojrzewać, dojrzewać zaś to nieskończenie zmieniać siebie samego.

Henri Bergson

 

8 lipca w Poznaniu rozpocznie się 15. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2022.

Głównym hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest TURNING POINTS

TURNING POINTS odnosi się do nieuniknionych stanów transformacji, których odzwierciedlenie znajdziemy w tempie i kierunku rozwoju ludzkości. Hasło powstało na bazie obserwacji, uczestnictwa i przeżywania niepokojących wydarzeń z ostatnich miesięcy, takich jak: pandemia, załamanie gospodarcze, wojna na Ukrainie czy szeroko pojęty kryzys społeczno-ideologiczny.

W każdej historii, w każdym życiorysie można wyodrębnić kluczowe momenty czy znaczące chwile, które gruntownie je zmieniają i na nowo definiują. Indywidualne biografie, ale i historie przemian społeczno-kulturowych determinowane są przez te momenty przełomowych transformacji i przewartościowań. Na tegorocznym festiwalu z uwagą przyjrzymy się animowanym refleksjom na temat tych przełomowych, granicznych, "zmieniających wszystko" momentów naszej egzystencji. – dodaje programmer festiwalu Filip Kozłowski.

Na podstawie hasła i jego skojarzeń poznańskie studio UNIFORMA stworzyło identyfikację graficzną ANIMATORA 2022. Oto plakaty, które wkrótce ubarwią ulice Poznania, Warszawy oraz przestrzeń w Internecie.

Identyfikacja wizualna w bezpośredni sposób odnosi się do uczucia niepokojącego napięcia, które jest charakterystyczne dla wszystkich punktów zwrotnych. W animacji można zobaczyć formy, które nasuwają skojarzenia z przedmiotami wyrzuconymi przez fale, są spinane pasami, zaciskane, poskramiane, podporządkowywane. One jednak bezładnie rozchylają się i ulegają transformacji, oddziaływując na pasy od środka. – opowiada Michał Mierzwa, jeden z partnerów studia Uniforma.

W tym roku festiwalowi towarzyszą plakaty statyczne oraz animowane, które ukazują wspomniane wszystkie punkty zwrotne. Można je pobrać tu:  https://animator-festival.com/materialy-dla-prasy/

15. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.

 

O festiwalu:

Kwalifikujący do Oscara® ANIMATOR to jeden z największych festiwali animacji w tej części Europy. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkursy, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, seriale, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 15. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata