Znamy selekcję do MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FILMÓW PEŁNOMETRAŻOWYCH!

Wiemy kto zawalczy o główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Pełnometrażowych!

Zdjęcie główne aktualności Znamy selekcję do MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FILMÓW PEŁNOMETRAŻOWYCH!

Do Międzynarodowego Konkursu Filmów Pełnometrażowych w ramach 16. edycji Festiwalu otrzymaliśmy rekordową liczbę 77 zgłoszeń!

Spośród tak znakomitego zestawu filmów, Komisja selekcyjna wybrała 4 tytuły, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu i ocenione przez Jury MFFA ANIMATOR.

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWY:

  1. NO DOGS OR ITALIANS ALLOWED / INTERDIT AUX CHIENS ET AUX ITALIENS, Alain Ughetto, France 2022, 70’

2. PERLIMPS, Alê Abreu, Brazil 2022, 76’

3. QUANTUM COWBOYS, Geoff Marslett, USA 2022, 99’

4. FOUR SOULS OF COYOTE / KOJOT NÉGY LELKE, Aron Gauder, Hungary 2023, 106’

 

Wyboru tytułów konkursowych dokonali fantastyczni selekcjonerzy:

ANNA GŁOWIŃSKA - absolwentka Uniwersytetu Lumière Lyon 2 (Francja), ukończyła kierunek Sztuki Wizualne, specjalność Film i Teatr. Od 2010 roku zajmuje stanowisko Koordynatorki Produkcji i Programu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Członkini jury i komisji selekcyjnych na festiwalach oraz kuratorka licznych przeglądów prezentowanych m.in. w ramach FilmPOLSKA (Berlin), Punto y Raya Festival (Reykjavik) oraz w National Gallery of Art (Waszyngton). Prelegentka programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Wykładowczyni na kierunku Kreatywna produkcja wideo w Collegium Da Vinci. Od października 2021 związana ze studiem Animoon.

FILIP KOZŁOWSKI - z wykształcenia filozof, współpracował z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Niezależnych OFF CINEMA w Poznaniu, uczestnik kursów filmowych w Berlinie i wieloletni członek Klubu Filmowego AWA w CK Zamek w Poznaniu, w którym realizował się jako scenarzysta i reżyser kilku etiud filmowych. Z MFFA ANIMATOR w Poznaniu związany od początku jego istnienia (2008) - obecnie jest Kierownikiem Programu i Konkursów Festiwalu oraz członkiem festiwalowych Komisji Selekcyjnych Konkursów Seriali i Filmów Pełnometrażowych. Inicjator projektów audiowizualnych i kurator programowy na festiwalach filmowych m. in. MONSTRA - Lisbon Animation Festival (Portugalia), Thessaloniki Animation Film Festival (Grecja), Animatou International Animation Film Festival (Szwajcaria), StopTrik International Film Festival (Słowenia). W ciągu ostatnich lat pełnił funkcję członka Jury na kilku festiwalach m. in. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”, Legnickiej Akademii Filmowej, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych PUBLICYSTYKA.

Jesteśmy ciekawi jakie wrażenie filmy wywołają na publiczności Festiwalu. Widzimy się w czerwcu!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata