Filmy Masaakiego Yuasy na 17. Animatorze

Na 17. edycję Animatora zaprosiliśmy wyjątkowego gościa! Masaaki Yuasa – jeden z najbardziej znanych twórców anime – zawita do Poznania w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.

Zdjęcie główne aktualności Filmy Masaakiego Yuasy na 17. Animatorze

Podczas 17. edycji Festiwalu Animator zobaczymy wybrane produkcje jednego z głównych gości tegorocznej edycji Masaakiego Yuasy. To jedna z nielicznych okazji, podczas których, na dużym ekranie będzie można zobaczyć najciekawsze dzieła japońskiego twórcy, w tym WSZYSTKIE odcinki serialu THE TATAMI GALAXY SERIES . A może macie ochotę na pierwsze, letnie pokazy na powietrzu? Wybrane dzieła pokażemy na tarasie Kina Muza w ramach wieczornych seansów Silent Cinema.

W programie Animatora znalazły się m.in.:

INU-OH, Masaaki Yuasa, Japonia 2021, 98 min 

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2021 roku „INU-OH” był pierwszą japońską animacją 2D wybraną do konkursu Orizzonti; zebrał wiele pozytywnych opinii jako „rockowa opera”. Film jest ekranizacją powieści „THE TALE OF THE HEIKE: THE INU-OH CHAPTERS” autorstwa Hideo Furuka. Masaaki Yuasa przeniósł historię głównego bohatera na duży ekran i stworzył własną wersję „INU-OH”. Co by było, gdyby hip-hop, muzyka rockowa, gorączkowe festiwale muzyczne na świeżym powietrzu i wciągające numery muzyczne istniały w XIV-wiecznej Japonii?

Inu-oh, artysta Noh, wyglądający inaczej niż wszyscy (rodzice od dziecka zakrywali mu twarz maską) i Tomona, niewidomy chłopiec grający na biwie. Obaj spotykają się i zaczynają występować razem. Ponieważ ich występy łamią wszelkie zasady tradycyjnych sztuk, stają się gwiazdami popu zupełnie nowej ery i wkrótce tłumy szaleją na ich punkcie.

W „Inu-Oh” Masakiego Yuasy wraz z niezwykle rozkoszną historią sukcesu pojawia się smutna opowieść o przemijaniu i przyjaźni. To muzyczny film animowany, jakiego nikt jeszcze nie widział.

LU OVER THE WALL, Masaaki Yuasa, Japonia 2017, 112 min

Gimnazjalista Kai przeprowadza się z ojcem z Tokio do podupadającego rybackiego miasteczka Hinashi, by zamieszkać z dziadkiem po rozwodzie rodziców. Kai nie znajduje radości w niczym poza komponowaniem muzyki i dzieleniem się nią w Internecie. Pewnego dnia jego koledzy z klasy, Kunio i Yūho, zapraszają go do dołączenia do ich zespołu, a kiedy niechętnie towarzyszy im w ćwiczeniach na Wyspie Syren, cała trójka spotyka syrenę o imieniu Lu.

Wizjonerski umysł Masaakiego Yuasy przedstawia radosną wariację na temat klasycznej bajki o małej syrence, która przybywa na ląd, aby dołączyć do gimnazjalnego zespołu rockowego i poprowadzić go do sławy.

MIND GAME, Masaaki Yuasa, Japonia 2004, 103 min

Kinowy film animowany „Mind Game” to reżyserski debiut niezwykle utalentowanego animatora Masaaki Yuasy. Łącząc akcję na żywo z 2D i 3D, jest to film hybrydowy, który przechodzi od zaułków do przestrzeni kosmicznej dzięki zastosowaniu genialnej techniki. Muzyka, która nadaje tej innowacyjnej interpretacji wizualnej energii i głębi, została wyprodukowana przez Seiichi Yamamoto, który jest wysoko ceniony na całym świecie za swoją grupę Rashinban i ROVO. Jeśli chodzi o aktorów dubbingowych, współpraca z Yoshimoto Kogyo zaowocowała talentami Kojiego Imady, Takashiego Fujii, Tomomitsu Yamaguchiego (DonDokoDon) i innych. Udział tej wspaniałej obsady wywołał niemałą sensację. W 2004 roku - roku, który przyniósł jedną dużą premierę filmu animowanego po drugiej - z powodzeniem przyznano mu dwie nagrody (Grand Prize na Japan Media Arts Festival, Noburo Ohfuji Award na Mainichi Film Contest).

NIGHT IS SHORT, WALK ON GIRL, Masaaki Yuasa, Japonia 2017, 93 min

„Senpai” jest potajemnie zakochany w „Otome”.
Szuka jej nocą w Ponto-cho, na targu używanych książek w świątyni Shimogamo, na jarmarku uniwersyteckim... Ale ona nigdy nie zdaje sobie sprawy z jego uczuć i za każdym razem, gdy „przypadkiem” na nią wpada, mówi po prostu „Co za zbieg okoliczności!”.
Czeka ich seria niezwykłych wydarzeń z obsadą wyjątkowych postaci.
Sztuka Guerilla Theater „Henkutsuou” („The Codger of Monte Cristo”) pojawi się jako sztuka wewnątrz anime w formie kompletnego musicalu.
Otome, Reżyser, Don Underwear i Senpai będą śpiewać!
Zobaczysz również znajome twarze z „The Tatami Galaxy”.
Czy Senpai kiedykolwiek uda się przekonać Otome do swojej miłości?

Z wizjonerskiego umysłu reżysera Masaakiego Yuasy pochodzi THE NIGHT IS SHORT, WALK ON GIRL, komedia o jednej epickiej nocy w Kioto.

RIDE YOUR WAVE, Masaaki Yuasa, Japonia 2019, 96 min

Po rozpoczęciu studiów Hinako przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka. Uwielbia surfować, a kiedy jest na falach, jest nieustraszona, ale wciąż czuje się niepewnie co do swojej przyszłości. Kiedy pożar sieje spustoszenie w mieście, Hinako spotyka młodego strażaka Minato. Gdy surfują i spędzają razem coraz więcej czasu, Hinako czuje, że powoli coraz bardziej zbliża się do Minato, który poświęca się pomaganiu innym ludziom. Hinako również zajmuje szczególne miejsce w sercu Minato.

Hinako zakochuje się w Minato, przystojnym strażaku. Ich miłość trwa krótko, gdy chłopak ginie na morzu. Pewnego dnia Hinako śpiewa piosenkę, która przypomina jej o Minato, a on pojawia się w wodzie. Czy ta para naprawdę będzie mogła pozostać razem na zawsze?

THE TATAMI GALAXY SERIES (11 odcinków), Masaaki Yuasa, Japonia 2010, 253 minut

Serial osadzony w Kioto, starej stolicy Japonii, zaczynający się od perspektywy przeciętnego studenta, jest sekretnym wyznaniem o tym, że to jakie kółko zainteresowań wybierasz na pierwszym roku, zmienia wszystko. 

Jest to antologia paranormalna ukazująca równoległe światy młodych ludzi pragnących miłości i szczęścia w niepewnej przyszłości. 

Więcej o reżyserze przeczytacie tutaj 👈

 

Karnety w sprzedaży online oraz stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu. Pełny program i pojedyncze bilety dostępne od 15 czerwca.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata