Masaaki Yuasa gościem 17. Animatora

Na 17. edycję Animatora zaprosiliśmy wyjątkowego gościa! Masaaki Yuasa – jeden z najbardziej znanych reżyserów japońskich – zawita do Poznania w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.

Na tle błękitnego nieba/identyfikacji wizualnej festiwalu, w owalnej ramce, zdjęcie uśmiechniętego mężczyzny w białej czapce i koszuli. W tle tekst „Masaaki Yuasa gość animator film festival”

Odsłaniamy przed Wami pierwszego gościa 17. MFFA Animator! Mamy zaszczyt ogłosić, że tegoroczny Animator odwiedzi Masaaki Yuasa, jeden z najwybitniejszych twórców anime.

Kadr anime w gradacji odcieni granatu, na którym postać z podniesionym kołnierzem patrzy na nas ze złowrogim uśmiechem.

Masaaki Yuasa, urodzony w 1965 roku w Prefekturze Fukuoka w Japonii, to reżyser filmów animowanych, który zdobył międzynarodowe uznanie swoimi wyjątkowymi produkcjami. W jego twórczości często pojawiają się trudne i poważne tematy połączone z eksperymentalną formą animacji. Na przestrzeni lat stworzył filmy i seriale skierowane zarówno do młodego odbiorcy, jak i osób dorosłych.

Kadr anime w pastelowych kolorach, na którym dwie postacie na tle błękitnego nieba i drzew zbliżają się do siebie z rozwianymi na wietrze włosami i ubraniami.

Jego produkcje, takie jak "Mind Game", "The Night is Short, Walk On Girl" oraz "Lu Over the Wall", zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami na festiwalach filmowych, w tym na Annecy International Animation Film Festival, czy Japan Media Arts Festival. Prawdziwy międzynarodowy rozgłos przyniosły mu produkcje dostępne na platformie NetflixDevilman Crybaby” oraz „Japan Sinks: 2020”, które przyczyniły się do ugruntowania jego pozycji, jako jednego z najwybitniejszych twórców anime 

Na Festiwalu Animator pokażemy wybrane filmy pełnometrażowe oraz krótkometrażowe Yuasy, takie jak "Mind Game", czy "Lu Over the Wall".  To także wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z reżyserem w trakcie spotkań w salach kinowych.

Masaaki Yuasa bio.

Zdjęcie uśmiechniętego mężczyzny w białej czapce i koszuli, który siedzi oparty o biurko w jasnym pokoju. W tle regał wypełniony książkami i stosami papieru.

Reżyser filmów animowanych Masaaki Yuasa urodził się w 1965 roku w Prefekturze Fukuoka w Japonii. Jego pełnomatrażowy debiut „Mind Game” z 2004 roku został nagrodzony w Japonii i za granicą, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Fantasia w 2005 roku zdobywając tam 6 nagród m.in dla najlepszego: filmu, reżysera i scenariusza. Jego drugi pełnometrażowy film „The Night is Short, Walk On Girl” otrzymał główną nagrodę dla najlepszego filmu animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Ottawie w 2017 roku. 

Jego trzeci pełnometrażowy film “Lu Over the Wall” zdobył prestiżową nagrodę Cristal dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy w 2017 roku, a kolejny tytuł „Ride Your Wave” zdobył nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Sitges w roku 2019 a także nominację do nagrody Annie 2021. 

„INU-OH” – piąty penometrażowy film w dorobku Yuasy, przyniósł mu pierwsze pokazy zarówno na Festiwalu Filmowym w Wenecji, jak i na Toronto International Film Festival. Animacja byłą także nominowana do Złotego Globu dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego oraz nagrody Annie dla najlepszego niezależnego filmu animowanego. 

 Do innych ważnych tytułów Masaakiego Yuasy zaliczane są: “Ping Pong: The Animation”, “Night Is Short, Walk On Girl”, “Devilman Crybaby” i “Keep Your Hands Off Eizouken!”. 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata