ANIMATOR 2023: POSZUKIWANIE SIEBIE - Weź udział w OPEN CALLu!

POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF to hasło i związana z nim główna sekcja tematyczna 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, który odbędzie się w dniach 21-30.06.2023.

Program sekcji chcemy stworzyć we współpracy z artystami z całego świata.

Zdjęcie główne aktualności ANIMATOR 2023: POSZUKIWANIE SIEBIE - Weź udział w OPEN CALLu!

OPEN CALL: zapraszamy do nadsyłania krótkometrażowych animowanych form w odpowiedzi na hasło tegorocznej edycji POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF.  Mogą być to animowane komentarze, refleksje i interpretacje stworzone specjalnie w odpowiedzi na hasło Festiwalu ANIMATOR 2023, jak również krótkometrażowe filmy, które powstały wcześniej, a nawet dawno temu. Data produkcji nie ma znaczenia. Ważne, jak przesłana praca rezonuje z tematem tegorocznej edycji.

Na zgłoszenia czekamy do 7 lutego 2023 roku.

 

Sekcja POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF opisuje proces formowania tożsamości. Odpowiada na potrzebę samookreślenia i zdefiniowania swojej pozycji, roli, postawy wobec innych ludzi, zagadnień, problemów i wyzwań współczesnego świata. To, jak odkrywamy samych siebie, w kontekście interakcji społecznych i wielości przyjmowanych ról to główne wątki i zagadnienia, którym będziemy się przyglądać na Festiwalu ANIMATOR 2023.

 

REGULAMIN OPEN CALL:

1. Hasło tegorocznej edycji POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF stanowi część programu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2023, który odbędzie się w dniach 21-30.06.2023 w Poznaniu (21-25.06.2023 w wersji stacjonarnej, kinowej, 26-30.06.2023 w wersji online).

2. Do sekcji/programu POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF można nadsyłać krótkometrażowe formy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji (min. 51% filmu musi stanowić animacja), nie przekraczające 40 minut, zrealizowane w dowolnej dacie.

3. Festiwal ANIMATOR nie pobiera opłaty za zgłoszenie filmu. Twórcy i/lub producenci/dystrybutorzy zgłoszonych do sekcji POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF filmów udzielają Festiwalowi ANIMATOR nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji na korzystanie z filmu poprzez publiczne wyświetlenie filmu w ramach sekcji POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF w kinie i/lub online (pokazy online będą odbywały się na specjalnej, zabezpieczonej, zdalnej festiwalowej platformie streamingowej wyposażonej w geoblokadę i odpowiednie zabezpieczania DRM). Pokazy zgłoszonych filmów w ramach licencji mogą się odbyć podczas Festiwalu w kinie i online.

4. Animacje w postaci plików .MP4 lub .MOV (kodek H.264) w rozdzielczości Full HD 1920x1080 (lub wyższej) prosimy umieszczać na wirtualnym dysku (login: office@animator-festival.com ; pass: AnImAtOrFeStIvAL1):

https://mega.nz/fm/Ei5kDLjY

Ponadto - na adres mailowy: office@animator-festival.com – do każdego zgłoszenia, prosimy przesłać krótki opis i 2 kadry z filmu.

5. O selekcji zgłoszonego filmu do pokazu w ramach sekcji POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF na Festiwalu ANIMATOR 2023 zadecyduje Zespół Programowy Festiwalu.

6. Termin nadsyłania filmów do programu POSZUKIWANIE SIEBIE / SEARCHING FOR YOURSELF upływa 7.02.2023.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata