ANIMATOR 2022: Ostatnie miejsca na warsztatach, Animator PRO i pozdrowienia od Prezydenta!

Na ostatniej prostej przed startem 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR mamy dla was ekscytujące wiadomości!

Zapisy na warsztaty Animator Jutra: [KLIK!]

Bilety na Animatora PRO: [KLIK!]

 

Zdjęcie główne aktualności ANIMATOR 2022: Ostatnie miejsca na warsztatach, Animator PRO i pozdrowienia od Prezydenta!

Rusza sprzedaż biletów na Animatora PRO!

Do startu Festiwalu zostały ostatnie dni! Najwyższy więc czas, aby ogłosić start sprzedaży biletów na wydarzenia z tegorocznego programu ANIMATORA PRO - po raz pierwszy dostępnego nie tylko dla przedstawicieli branży!

W tym roku czeka nas dwudniowe wydarzenie dla tych którzy chcą i pracują w branży animacji. Pierwszy dzień poświęcony będzie przyszłym animatorom – studentom i młodym twórcom. Nasi goście pokażą różne ścieżki kariery i możliwości pracy, środowisko gier czy aktywizm w animacji. Drugi dzień poruszy jeden z ważniejszych dla branży tematów – współpracę nadawców z producentami i będzie skierowany do bardziej doświadczonych przedstawicieli rynku. Co chcą oglądać widzowie? Jak o animacji myślą platformy i kanały naziemne? Jakie są dobre praktyki bliskiej współpracy studia z anteną? O tym porozmawiamy z naszymi gośćmi, których możesz poznać TUTAJ.

Szczegółowy program wydarzenia przeczytać możecie TU.

Spieszcie się z kupnem biletów – znikają w mgnieniu oka: [KLIK!]

Zachęcamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

 

Ostatnie miejsca na warsztatach Animator Jutra!

Mamy ekscytujące wiadomości dla naszych najmłodszych widzów i widzek - na warsztatach Animator Jutra realizowanych we współpracy z Centrum Sztuk Dziecka są jeszcze dostępne ostatnie miejsca!

ABRAKADABRA!: Warsztat w technikach mieszanych / warsztat integracyjny dla dzieci z Ukrainy i z Poznania, prowadzony w języku ukraińskim i polskim. 

Prowadzenie: Dana Danylova (Ukraina / Polska)

Nie warto już czekać na sowę z listem z Hogwartu, bo w Zamku Cesarskim będą się działy ciekawsze rzeczy! Podczas warsztatu uczestnicy zamienią się w czarodziejów i wróżki i będą praktykowali stare, tajemnicze zaklęcia animacyjne. Opowiedzą, za pomocą animacji poklatkowej, o różnych magicznych przygodach w Zamku. Być może wyczarują eliksir, polatają trochę po sali, przejdą przez ścianę lub zamienią kogoś w psa. Spokojnie – żadne zwierzę nie ucierpi! Będzie też czas na to, by porozmawiać o magicznych rzeczach w naszym życiu codziennym, o momentach, które nas zadziwiają i zachwycają oraz na stworzenie z tych historii ożywionych ilustracji.

DOSTĘPNE MIEJSCA:

  • g.9.00 - 1 miejsce
  • g.13.00 - 3 miejsca

 

MAGICZNY ŚWIAT MARZEŃ: Warsztat w technice animacji wycinankowej (tworzenie animowanych kolaży za pomocą zdjęć i obrazów wykonanych z gazet, starych książek, pocztówek i ilustracji). 

Prowadzenie: Angel Estois Carrasco (Hiszpania)

Gdy człowiek zasypia, otwiera się przed nim nowy świat. Świat snów i marzeń! Może wtedy stać się kimś zupełnie innym, podróżować w nieznane krainy, w cudowne a czasem straszne miejsca, w których przedmioty są czymś innym niż zazwyczaj. Podczas warsztatu uczestnicy skorzystają z całego potencjału wyobraźni i radości drzemiącego w ich snach i marzeniach. Sfotografują je, ożywią i wprawią w ruch za pomocą techniki animacji poklatkowej. Przeniosą cząstkę świata snów i marzeń do świata realnego, aby każdy mógł zobaczyć, jak wspaniała jest ich wyobraźnia. Każdy, kto ma odwagę zanurzyć się w ten świat marzeń i snów, może uczestniczyć w tych zajęciach. Będzie bardzo wesoło i ekscytująco!

DOSTĘPNE MIEJSCA:

  • g.10.00 - 1 miejsce
  • g.13.00 - 1 miejsce

 

PLASTELINOWE PUNKTY ZWROTNE: Warsztat w technice animacji plastelinowej 

Prowadzenie: Tomáš Danay (Słowacja)

Istnieć znaczy zmieniać się, zmieniać się to dojrzewać, dojrzewać zaś to nieskończenie zmieniać siebie samego. (Henri Bergson).

Tytuł warsztatu to próba nawiązania do motta tegorocznego Festiwalu. Dzieci mają swoje własne marzenia o tym, kim chcą być, gdy dorosną. Może superbohaterem? Policjantem? Znanym piłkarzem? Albo mamą? Lub łowcą wampirów? Albo każdą z tych postaci naraz? Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Nie ma też lepszej techniki animacji niż plastelina, żeby wyrazić tak przeróżne metamorfozy. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają swoje plastelinowe autoportrety i przekształcą je w to, kim lub czym chcą stać się w przyszłości.

DOSTĘPNE MIEJSCA:

  • g.13.00 - 1 miejsce

Więcej informacji o zapisach znajdziecie TUTAJ.

 

A na koniec wiadomość od specjalnego gościa Festiwalu:

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata