13. MFFA ANIMATOR: identyfikacja wizualna i pierwsze programowe zapowiedzi

BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu, którego odzwierciedlenie znajduje się w głównej sekcji programowej festiwalu.

Zdjęcie główne aktualności 13. MFFA ANIMATOR: identyfikacja wizualna i pierwsze programowe zapowiedzi

Prezentujemy tegoroczną identyfikację kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. 

ANIMATOR 2020: czołówka

Przypominamy, że czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina Ziółkowska, absolwentka animacji na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

ZOBACZ CZOŁÓWKĘ:

ANIMATOR 2020: plakaty

Na podstawie animacji Pauliny Ziółkowskiej, wyraźną i charakterystyczną identyfikację wizualną festiwalu stworzył poznański projektant graficzny Bartosz Buszkiewicz. W serii plakatów staraliśmy się przekazać historię z czołówki, uwypuklając nietuzinkowe postaci, które widzowie i widzki spotkają na ekranie podczas pokazów festiwalowych ANIMATORA 2020. To zaproszenie do niezwykłego i nieszablonowego świata filmu animowanego. 

PLAKATY MOŻNA POBRAĆ TU: [KLIK]

BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu, którego odzwierciedlenie znajduje się w głównej sekcji programowej festiwalu. 

Pragniemy, by widzki i widzowie festiwalu zastanowili się wspólnie z nami, co by było, gdybyśmy mogli wyjść poza własny światopogląd -jednostkowy, prywatny sposób pojmowania i patrzenia na świat, poza namacalną rzeczywistość tu i teraz. Co odkrylibyśmy gdyby na codzienne rytuały i zwyczaje spojrzeć z zupełnie innej perspektywy? Hasło BEYOND MY WORLD to zachęta do wyjścia poza własny światopogląd, perspektywę, wartości, wiarę, sposób patrzenia i pojmowania świata. Brak umiejętności takiej transcendencji, jest w naszym odczuciu, głównym powodem ludzkiej ignorancji - wobec siebie i natury, a także podstawowym ‘zapalnikiem’ konfliktów zbrojnych, światopoglądowych, kryzysów i rewolucji” - komentuje programer festiwalu ANIMATOR - Filip Kozłowski. 

W ramach sekcji odbędą się pokazy filmów animowanych poruszających tematykę światowych konfliktów, w szczególności izraelsko-palestyńskiego. Nie zabraknie też akcentu związanego z kryzysem klimatycznym.

 

13. MFFA ANIMATOR | ZAPOWIEDŹ PROGRAMU

Festiwalowi, od początku jego istnienia towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, stanowiący z jednej strony okazję dla widzów do zapoznania się z przeglądem najnowszej animacji z całego świata (w konkursie prezentowane jest ok. 60 filmów krótko- i pełnometrażowych wybranych spośród ponad 1000 nadesłanych do selekcji), a z drugiej będący szansą dla twórców – zarówno tych debiutujących, jak i uznanych do zaprezentowania się przed festiwalową publicznością.

W tegorocznym konkursie krótkometrażowym weźmie udział 47 filmów, podzielonych na 6 pokazów tematycznych – m. in. W stronę dzieciństwa, Życie jako śmiertelna choroba, Film jest snem, Przyczajone zło, ukryte dobro.

Selekcję filmów pełnometrażowych ujawnimy wkrótce. 

W programie znajdzie się też kolejna odsłona filmów animowanych pod hasłem KOBIETY MAJĄ GŁOS. Nie zabraknie też animowanych seriali i sekcji ANIMATOR DLA DZIECI. Przedstawimy Wam też blok programowy animacjom aktywnie angażującym odbiorców (animacje interaktywne) i produkcjom animowanym powstającym w oparciu o silniki, środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO.

Szczegółowy program 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR pojawi się w pierwszej połowie września.

W tym roku festiwal po raz pierwszy odbędzie się formie hybrydowej - stacjonarnie w poznańskim Kinie Muza oraz online. 

Więcej informacji wkrótce!

 

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.
Do zobaczenia!

 

 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata