BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu, którego odzwierciedlenie znajduje się w głównej sekcji programowej festiwalu.
Prezentujemy tegoroczną identyfikację kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.
ANIMATOR 2020: czołówka
Przypominamy, że czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina Ziółkowska, absolwentka animacji na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy w Berlinie.
Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.
ZOBACZ CZOŁÓWKĘ:
ANIMATOR 2020: plakaty
Na podstawie animacji Pauliny Ziółkowskiej, wyraźną i charakterystyczną identyfikację wizualną festiwalu stworzył poznański projektant graficzny Bartosz Buszkiewicz. W serii plakatów staraliśmy się przekazać historię z czołówki, uwypuklając nietuzinkowe postaci, które widzowie i widzki spotkają na ekranie podczas pokazów festiwalowych ANIMATORA 2020. To zaproszenie do niezwykłego i nieszablonowego świata filmu animowanego.
PLAKATY MOŻNA POBRAĆ TU: [KLIK]
BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu, którego odzwierciedlenie znajduje się w głównej sekcji programowej festiwalu.
„Pragniemy, by widzki i widzowie festiwalu zastanowili się wspólnie z nami, co by było, gdybyśmy mogli wyjść poza własny światopogląd -jednostkowy, prywatny sposób pojmowania i patrzenia na świat, poza namacalną rzeczywistość tu i teraz. Co odkrylibyśmy gdyby na codzienne rytuały i zwyczaje spojrzeć z zupełnie innej perspektywy? Hasło BEYOND MY WORLD to zachęta do wyjścia poza własny światopogląd, perspektywę, wartości, wiarę, sposób patrzenia i pojmowania świata. Brak umiejętności takiej transcendencji, jest w naszym odczuciu, głównym powodem ludzkiej ignorancji - wobec siebie i natury, a także podstawowym ‘zapalnikiem’ konfliktów zbrojnych, światopoglądowych, kryzysów i rewolucji” - komentuje programer festiwalu ANIMATOR - Filip Kozłowski.
W ramach sekcji odbędą się pokazy filmów animowanych poruszających tematykę światowych konfliktów, w szczególności izraelsko-palestyńskiego. Nie zabraknie też akcentu związanego z kryzysem klimatycznym.
13. MFFA ANIMATOR | ZAPOWIEDŹ PROGRAMU
Festiwalowi, od początku jego istnienia towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, stanowiący z jednej strony okazję dla widzów do zapoznania się z przeglądem najnowszej animacji z całego świata (w konkursie prezentowane jest ok. 60 filmów krótko- i pełnometrażowych wybranych spośród ponad 1000 nadesłanych do selekcji), a z drugiej będący szansą dla twórców – zarówno tych debiutujących, jak i uznanych do zaprezentowania się przed festiwalową publicznością.
W tegorocznym konkursie krótkometrażowym weźmie udział 47 filmów, podzielonych na 6 pokazów tematycznych – m. in. W stronę dzieciństwa, Życie jako śmiertelna choroba, Film jest snem, Przyczajone zło, ukryte dobro.
Selekcję filmów pełnometrażowych ujawnimy wkrótce.
W programie znajdzie się też kolejna odsłona filmów animowanych pod hasłem KOBIETY MAJĄ GŁOS. Nie zabraknie też animowanych seriali i sekcji ANIMATOR DLA DZIECI. Przedstawimy Wam też blok programowy animacjom aktywnie angażującym odbiorców (animacje interaktywne) i produkcjom animowanym powstającym w oparciu o silniki, środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO.
Szczegółowy program 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR pojawi się w pierwszej połowie września.
W tym roku festiwal po raz pierwszy odbędzie się formie hybrydowej - stacjonarnie w poznańskim Kinie Muza oraz online.
Więcej informacji wkrótce!
Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.
Do zobaczenia!