WYKŁAD EKSPERCKI: GRA W EMPATIĘ | PL

Gry Wideo
120’

prowadzenie: Joanna Pigulak, Marcin Pigulak 

Wykład inspirowany jest hasłem tegorocznej edycji Festiwalu Animator – Artificial Empathy. Dotyczyć będzie bardziej intymnych relacji między człowiekiem i maszyną w kontekście gier cyfrowych. Prowadzący opowiedzą o czułej inteligencji z uwzględnieniem historycznogrowych kontekstów, ale też zaprezentują współczesne gry, których motywem jest tworzenie relacji człowieka z systemem (gry terapeutyczne i autoterapeutyczne). Joanna i Marcin chcą zwrócić uwagę na „czułą” istotę tych relacji, „otulenie” przez system (cozy games) i komfort obcowania z nim.  

 

Joanna Pigulak – filmoznawczyni, badaczka gier wideo, adiunktka w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu. Współtwórczyni studiów groznawczych na UAM, aktywnie wspierająca rozwój polskiej dydaktyki groznawczej i edukacji growej. Autorka książki „Gra w film. Z zagadnień relacji między filmem i grami wideo” (Universitas 2022) i licznych artykułów z zakresu game studies.  

Marcin Pigulak - historyk i filmoznawca, adiunkt w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu. Wykładowca na kierunkach groznawstwo (UAM) i Game Development (Collegium Da Vinci). Jako badacz gier wideo i autor tekstów o tematyce historycznogrowej zajmuje się historią medium, audiowizualnymi oraz cyfrowymi przejawami kultury historycznej, a także sposobami konstruowania dyskursu dotyczącego pamięci zbiorowej.  

25.06 / 16:45
Kino Muza, sala 2
Zdjęcie główne

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata