VR SHOWCASE

390’

22.06 / 15:00
Atrium +1, Stary Browar
23.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
24.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
25.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
26.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
27.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
28.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
29.06 / 13:30
Atrium +1, Stary Browar
30.06 / 12:00
Atrium +1, Stary Browar
VR Showcase
Info: Bilet można kupić na konkretną godzinę danego dnia. Upoważnia on do korzystania z doświadczeń VR do maksymalnie 90 min. Prosimy o punktualność.
Liczba dostępnych biletów na daną godzinę jest ograniczona.
Informacje praktyczne: Imaginary Friend wymaga podstawowej znajomości języka angielskiego. Wiek: 8+ Dodatkowo dla młodych widzów piękny wizualnie i dostępny jest VR Flow. Pozostałe są propozycją dla widzów dorosłych, w 2 pojawiają się elementy interakcji/dialogu w języku angielskim. Z uwagi na rodzaj animacji i intensywność nie zalecamy doświadczeń osobom wrażliwym sensorycznie.

Pokaz trwa do 90 minut. Prosimy o punktualność. W trakcie warsztatów i spotkań doświadczenia VR będą niedostępne. Zachęcamy do wizyty poza godzinami odbywania się wydarzeń dodatkowych.

29 czerwca (sobota) zapraszamy o godzinach: 13.30, 17.00, 18.00 (ostatnie wejście).

Proponowany przegląd doświadczeń Virtual Reality to zapowiedź niezwykłej podróży w fantastyczny, immersyjny świat, będący prezentacją technologicznych osiągnięć, artystycznych kierunków oraz różnorodności estetyk wizualnych holenderskich twórców.  

Niderlandy znajdują się obecnie w czołówce produkcji VR na świecie. Prezentowane doświadczenia miały swoje premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (Venice Immersive) czy Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Doświadczenia wirtualnej rzeczywistości coraz intensywniej wchodzą w świat filmu. Podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes zainaugurowany został Immersive Competition dedykowany produkcjom VR. 

Kuratorem VR Showcase w ramach Animatora 2024 jest Stanisław Liguziński – główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie, koordynator inicjatyw badawczych w ramach kursu magisterskiego „Research in and Through Cinema” w Holenderskiej Akademii Filmowej, wideoeseista, kurator programów filmowych i XR (immersyjnych) dla międzynarodowych festiwali filmowych i instytucji kulturalnych. Współpracuje z Pracownią Eseju Filmowego vnLab w Łodzi.

 

 

  

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata