THE BEST OF PUNTO Y RAYA

Wydarzenia Specjalne
70’

Najlepsze filmy Punto y Raya Festival 2023
Finalista i nagrodzony film w 8. edycji
TRT. 70' / 17 filmów / 1080p
Oto finałowe i nagrodzone filmy ósmej edycji Punto y Raya Festival, znanego jako światowej sławy wydarzenie dla abstrakcyjnej sztuki w ruchu. Program obejmuje 17 znakomitych dzieł pochodzących z 15 krajów, które zanurzają się w bogatym wachlarzu technik animacji. Od tradycyjnego rysunku po sztukę generatywną, od technik non-camera po video-feedback, każde dzieło oferuje wyjątkową eksplorację abstrakcyjnej formy. 

Punto y Raya promuje sztukę audiowizualną w jej najczystszej postaci: Forma, Kolor, Ruch i Dźwięk. Bez reprezentacji! Jego misją jest odzyskanie ducha Cinéma Pure i Absolute Film sformułowanego przez europejską awangardę w latach dwudziestych XX wieku, konsolidując tę wyjątkową formę sztuki na przecięciu sztuk pięknych i mediów.
PyR Festival 2023 odbył się w Lizbonie, we współpracy z MAD (ES) i MONSTRA Festival (PT), wzbogacając globalny dialog na temat abstrakcyjnej ekspresji wizualnej. 

29.06 / 17:30
Kino Muza, sala 3
Zdjęcie główne

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata