Pokaz filmów nagrodzonych na Festiwalu ANIMAC 2022 (PL+ENG)

Co roku na przełomie lutego i marca w mieście Lleida (Katalonia) Animac świętuje najlepsze animacje świata, zwracając szczególną uwagę na prace, które pod względem koncepcyjnym, graficznym lub technicznym poszerzają granice tego płodnego i pełnego wolności medium twórczego. Animac, który odbył się już 26 razy, jest najstarszym festiwalem animacji w Hiszpanii, a mimo to zachowuje młodego ducha. Dzieje się tak, ponieważ Animac tętni życiem i jest miejscem spotkań studentów oraz młodych hiszpańskich i europejskich profesjonalistów z artystami z całego świata, a także z mieszkańcami naszego miasta i okolic. Przez cztery dni, gdy na pobliskich polach kwitną drzewa migdałowe i wiśniowe, tysiące entuzjastów animacji gromadzą się w trzech obiektach festiwalowych. Podziwiają na dużym ekranie najnowsze filmy długo- i krótkometrażowe, biorą udział w konferencjach, seminariach, warsztatach i w wielu innych wydarzeniach.

Program ogólny łączy filmy wielkich mistrzów z filmami nowych talentów, nowościami i retrospektywami. Animac składa się z trzech oficjalnych sekcji: Filmy Krótkometrażowe, Przyszłe Talenty (szkoły animacji) i Petit Animac (seanse dla dzieci). Wyświetlane są filmy wszystkich formatów, a o nagrodach na Animacu decyduje publiczność i są one przyznawane filmom krótkometrażowym, które są ulubionym formatem do eksperymentowania.

Poniższy program łączy to, co najlepsze w Animacu 2022 z tegorocznymi trzema nagrodzonymi filmami krótkometrażowymi we wszystkich trzech kategoriach, nowym filmem Georgesa Schwizgebela Darwin's Notebook oraz wyborem najważniejszych wydarzeń z tegorocznego programu.

Carolina López Caballero, Dyrektor Festiwalu ANIMAC

  • Le Journal de Darwin (Darwin’s Notebook), Georges Schwizgebel, Szwajcaria / Switzerland, 2021, 9’
  • Loop, Pablo Polledri, Argantyna / Argentina, 2021, 7’
  • To kill the Birds & the Bees, Caleen Koh Yee Lin, Singapur / Singapore, 2021, 11’
  • Panique au Village: Les Grandes Vacances, Vincent Patar, Stéphane Aubier, Belgia / Belgique, 2021, 26’
  • Bestia, Hugo Covarrubias, Chile, 2021, 15’
  • Affairs of the art, Joanna Quinn, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 16’


 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata