Masterclass LIVE TALK: Masaaki Yuasa (EN)

Masterclass
90’

Gościem specjalnym 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator jest w tym roku Masaakiego Yuasę, jeden z najbardziej cenionych twórców anime na świecie.  

 

Masaaki Yuasa, urodzony w 1965 roku w Prefekturze Fukuoka w Japonii, to reżyser filmów animowanych, który zdobył międzynarodowe uznanie swoimi wyjątkowymi produkcjami. W jego twórczości często pojawiają się trudne i poważne tematy połączone z eksperymentalną formą animacji. Na przestrzeni lat stworzył filmy i seriale skierowane zarówno do młodego odbiorcy, jak i osób dorosłych. Jego produkcje, takie jak "Mind Game", "The Night is Short, Walk On Girl" oraz "Lu Over the Wall", zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami na festiwalach filmowych, w tym na Annecy International Animation Film Festival, czy Japan Media Arts Festival. Prawdziwy międzynarodowy rozgłos przyniosły mu produkcje dostępne na platformie Netflix „Devilman Crybaby” oraz „Japan Sinks: 2020”, które przyczyniły się do ugruntowania jego pozycji, jako jednego z najwybitniejszych twórców anime.    

 

Spotkanie będzie prowadzone w językach japońskim i angielskim. 

28.06 / 14:15
Kino Muza, sala 2
Zdjęcie główne

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata