Masterclass: Paweł Koźmiński, twórca World of Horror | PL

Gry Wideo
75’

Gdy Junji Ito spotyka H.P. Lovecrafta.

To niezwykła okazja, aby razem z twórcą zagłębić się w mroczny świat 1-bitowej estetyki wczesnych komputerów Macintosh. Podczas spotkania autor opowie o kulisach powstawania gry, podzieli się inspiracjami oraz wyzwaniami, z jakimi musiał się zmierzyć, tworząc projekt. To szansa, by dowiedzieć się więcej o procesie twórczym, a także zadać pytania i poznać tajniki, które stoją za sukcesem World of Horror. W programie przewidziano również wspólne ogrywanie gry. Wraz z Pawłem będziemy eksplorować mroczne zakątki świata horroru, analizując jego elementy i odkrywając kulturowe smaczki. To idealna okazja, by zobaczyć, jak twórca gry interpretuje swoje dzieło i jak radzi sobie z własnymi wyzwaniami. 

 

Paweł Koźmiński – absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na wydziale lekarsko-stomatologicznym. Od 2017 roku twórca gier komputerowych, czego owocem są The Thing In The Lake (2020) oraz WORLD OF HORROR (2023). W 2024 roku nominowany do nagrody kulturalnej Paszporty Polityki w kategorii Kultura cyfrowa. Nagrodzony przez Fundację Indie Games Polska oraz Game Industry Conference za najlepszą premierę 2023 roku. 

26.06 / 19:45
Kino Muza, sala 2
Zdjęcie główne

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata