Tegorocznym warsztatom dla młodzieży i dorosłych przyświecają dwa tematy przewodnie: Rok Wisławy Szymborskiej oraz… zabawa klockami!
Praktyczne zajęcia z tworzenia animacji dla nieprofesjonalistów.
Mogą brać w nich udział dorośli i młodsi, 12+. W tym roku punktem wyjścia jest literatura a to za sprawą obchodzonego Roku Wisławy Szymborskiej. Pomysłodawcami i prowadzącymi są Paweł Prewencki, Paulina Wyrt i Robert Kuźniewski. Do tworzenia animacji zaproponują różne narzędzia i techniki.
Warsztaty odbywają się w terminach 21-22.06 oraz 23-24.06.
Jak dołączyć do warsztatowych spotkań?
Wyślij zgłoszenie na adres: n.olszak@animator-festival.com
- W zgłoszeniu załącz: tytuł wybranego warsztatu, imię i nazwisko, numer telefonu.
- Po przesłaniu zgłoszenia, wyślemy do Ciebie mail zwrotny zawierający regulamin uczestnictwa, a także instrukcje jak dokonać opłaty za warsztaty.
- Bilet na 2-dniowe warsztaty kosztuje 120 zł.
- Po opłaceniu warsztatów zostaniesz wpisany na listę. Potem czeka Cię już tylko filmowa przygoda!
ANIMACJA W PRAKTYCE
LICZBA UCZESTNIKÓW: 10 os.
WIEK: młodzież (od 12 lat) i dorośli
TERMIN: 22-23.06. 2023 g. 11.00 – 16.00
Proszę do mnie nie przychodzić przez kilka dni, bo będę artystką – mawiała podczas pracy nad swoimi wyklejankami Wisława Szymborska.
Noblista zaczęła tworzyć kolaże prawdopodobnie na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. Wycinała zdjęcia i litery z gazet tworząc karteczki zwane wyklejankami lub karteczkami własnego wyrobu, tworząc małe dzieła sztuki. Zapraszamy Was do udziału w warsztacie animacji wycinankowej, której punktem wyjścia stanie się inspirowany plastyczną twórczością Szymborskiej niepoważny kolaż. Warsztatowicze i warsztatowiczki zapoznają się z podstawami animacji klasycznej, poklatkowej na wieloplanie tworząc unikatowe minietiudy.
PROWADZENIE: Paulina Wyrt, Robert Kuźniewski
LICZBA UCZESNTIKÓW: 10 os.
WIEK: dorośli
TERMIN: 21-22.06.2023, godz. 10.00 – 15.00
Warsztat, na którym kreatywnie wykorzystamy klocki do stworzenia animacji. Tematem przewodnim jest twórczość i osoba Wiesławy Szymborskiej. Uczestnicy będą mieli okazję, by poznać kuchnię filmową, związaną z kreowaniem wrażenia ruchu, oraz spróbować sił w podejmowaniu artystycznych decyzji, wynikających z adaptacji tekstu literackiego. Zrealizowane animacje ożyją w rzeczywistej przestrzeni za pomocą bardzo ciekawego triku związanego z pseudohologramem. Zapraszamy tych, którzy wciąż budują z klocków, oraz pozostałych, chcących przypomnieć sobie jakie to przyjemne zajęcie.
PROWADZENIE: Paweł Prewencki