Zanurz się w nowej identyfikacji Animatora!

17. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w terminie od 25 do 30 czerwca 2024 roku w Kinie Muza oraz zaprzyjaźnionych lokalizacjach w centrum Poznania.

Grafika komputerowa/AI. Na różowo-błękitnym tle przypominająca hybrydę nietoperza i ptaka postać zwierzęca z rozpostartymi skrzydłami. Sierść i pióra w kolorze żółci, różu, fioletu i zieleni. W rogach napisy białą czcionką: animator film festival 25-30.06.2024 poznań.

W tym roku Festiwal Animator patrzy w stronę sztucznej inteligencji i twórczości, która zaczęła powstawać przy jej udziale. W sekcji pod hasłem SZTUCZNA INTUICJA z ponad setki wysłanych zgłoszeń, zobaczymy filmy, które poruszają temat wpływu narzędzi AI na twórczość i bliskie relacje. Animator otworzy także przestrzeń do dyskusji nad zmianą rozumienia pojęcia tożsamości człowieka jako jedynego gwaranta twórczej inwencji. 

Będąc świadkami zachodzących zmian, rozwoju narzędzi sztucznej inteligencji i jej rosnącego wpływu na nasze otoczenie, postanowiliśmy zaprosić do współpracy AI przy tegorocznej identyfikacji. Tworzenia przy współudziale sztucznej inteligencji podjął się Jakub de Barbaro - niezależny projektant, współpracujący do tej pory z takimi instytucjami jak: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, berlińskim Sternberg Press, Mousse Publishing w Mediolanie czy T4ex w Nowym Jorku. De Barbaro w swojej praktyce stara się skupiać na pozakomercyjnych funkcjach projektowania, a swoją pracę traktuje jako narzędzie budujące wrażliwość, formujące postawy i zachowania społeczne. Ważny jest niego aspekt ekologii cyfrowej, stąd stale współpracuje z Digital Ecology Institute.

O tegorocznej identyfikacji Jakub de Barbaro mówi następująco: 

Pomysł użycia sztucznej inteligencji związany jest z tegorocznym hasłem przewodnim festiwalu: “Sztuczna Intuicja”. Na projekt identyfikacji festiwalu składa się kilkadziesiąt wygenerowanych wizerunków, transgatunkowych zwierzęcych postaci, skrywających kształt sygnetu festiwalu (a.). Odpowiedzialne wykorzystanie sztucznej inteligencji w projektowaniu wymaga przejrzystego dostępu do baz danych źródłowych, podmiotów przetwarzających informacje oraz wykorzystywanych modeli. Do pracy użyłem oprogramowania Artbreedr.com. Model biologiczny stworzył Xander Steenbrugge. Model futrzanego obrazu został zbudowany oprzez arfa.dev. Wygenerowane portrety futrzaków trenowane były przy użyciu architektury StyleGAN2 firmy nVidia. Zbiór danych szkoleniowych składał się z około 55 tys. obrazów SFW z e621.net przetworzonych przy użyciu niestandardowej sieci YOLOv3. Sieć była trenowana przez 33 dni (3,2 miliona iteracji) na urządzeniu TPUv3-32. Ostateczne obrazy zostały przeskalowane do rozdzielczości 2x i odszumione przy użyciu Waifu2x.

 

Przyszykujcie się na Animatora!

Widzimy się 25 - 30 czerwca 2024 roku w Kinie Muza oraz zaprzyjaźnionych lokalizacjach w centrum Poznania. Pełen program oraz sprzedaż biletów dostępne na początku czerwca.

 

Zdjęcie mężczyzny o ciemnych włosach, błękitnych oczach, siwiejącym zaroście i w ciemnej koszulce, wpatrującym się na nas. W tle jasna, kamienna ściana.

Jakub de Barbaro – Jestem niezależnym projektantem, współtwórcą Spółdzielni Goldex Poldex i Szalonej Galerii oraz byłym wykładowcą w Raffles Design Institute w Szanghaju. W swojej praktyce staram się skupiać na pozakomercyjnych funkcjach projektowania. Pracę traktuje jako narzędzie budujące wrażliwość, formujące postawy i zachowania społeczne, kształtujące porządek polityczny oraz środowisko naturalne.Projektowałem m.in dla Sternberg Press (Berlin), Mousse Publishing (Milan), Éditions Dilecta (Paryż), European Conference of Promoters of New Music (Utrecht), Arnolfini (Bristol), T4ex (Nowy Jork), Firmenich (Genewa), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa). Obecnie na stałe współpracuję z Institut auf dem Rosenberg (St. Gallen), oraz Digital Ecology Institute (Warszawa).

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata