Za nami weekend z ANIMATOREM 2021. Co jeszcze przed nami?

Zdjęcie główne aktualności Za nami weekend z ANIMATOREM 2021. Co jeszcze przed nami?

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR: podsumowujemy weekend pełen wrażeń i podpowiadamy, na jakie wydarzenia się wybrać na początku tego tygodnia!

To były dni pełne filmowych emocji! Najmłodszych widzów zaprosiliśmy na pokaz filmów krótkometrażowych PRZYSTANEK: BRAZYLIA – KRAINA RÓŻNORODNOŚCI. Wyświetliliśmy nieznane do tej pory w Polsce poetyckie i intrygujące animacje z Ameryki Południowej, w  tym także pełen metraż „Chłopiec i świat”. W ramach ANIMATORA DLA DZIECI pokazaliśmy też polską premierę kanadyjskiego pełnego metrażu „Feliks i ukryty skarb” i film „Kiwi i Strit” o przygodach przyjaznych, futrzastych stworków. 

Popołudnia widzowie mogli spędzić na seansach konkursowych we wszystkich kategoriach: krótkich i pełnych metraży, filmów polskich ANIMATOR.PL i – po raz pierwszy na ANIMATORZE - seriali. Tym ostatnim poświęciliśmy także osobne seanse w bloku ANIMOWANE SERIALE. Publiczność zobaczyła piąty sezon produkcji ADULT SWIM „Rick and Morty” i najnowszy serial Michaela Cusacka „Smiling friends”. 

Wystartowaliśmy też z ANIMATOREM W PLENERZE na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta. W kinie letnim pokazaliśmy „Ghost in the shell”, Nerdland” czy „Czerwonego żółwia”. Dziś przed nami oparty na „Kongresie futurologicznym” Stanisława Lema, film „Kongres” Ari'ego Folmana. Warto obejrzeć na wygodnych leżakach!

Na ANIMATORZE nie mogło zabraknąć wydarzeń specjalnych! W byłej siedzibie banku na rogu ulicy Masztalarskiej zagrał poznański duet BLOKI. W ramach wydarzenia GALAXIES BETWEEN US do muzyki elektronicznej, która wybrzmiała w niecodziennej przestrzeni, animowane VJ-ki stworzył artysta Tomasz Ducki.

Prawdziwą furorę zrobił performance na żywo Mariusz Wilczyńskiego „Moja babcia będzie kiedyś księżniczką”, do którego utwory J.S. Bacha i Tadeusza Nalepy zagrał wiolonczelista, Marcel Markowski. Wydarzenie odbyło się w Scenie na Piętrze, gdzie w piątek w ANIMATED LATE NIGHT SHOW: SOLO ACT online na żywo wzięły udział gwiazdy animacji: Joanna Quinn, Mike Johnson i Alex Pelletier.  Widzowie i widzki uczestniczyli też w Q&A z wieloma twórcami, między innymi z Peterem Chungiem, znanym z takich produkcji jak „Wojownicze żółwie ninja”, „Aeon flux” czy „Transformers”. 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z WEEKENDU [KLIK]

 

CO POLECAMY NA KOLEJNE DNI Z ANIMATOREM?

WTOREK NA ANIMATORZE

Przedpołudnie piątego dnia festiwalu proponujemy spędzić w Kinie Muza. O 10 i o 12:00 zapraszamy na pokazy Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. O 14:00 w programie kolejna odsłona ANIMACJI Z BRAZYLII – tym razem zaprezentujemy filmy krótkich metraży z lat 1979 – 1999. Między 16:00 a 21:00 - pokazy we wszystkich kategoriach konkursowych zarówno offline, jak i online na stronie www.animator-festival.com. Wieczorem o 20:00 zapraszamy na ANIMATED LATE NIGHT SHOW: STUDENT ACT, czyli spotkanie z animatorami ze środowiska Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. O 20:30 z kolei pokaz KOBIETY MAJĄ GŁOS, w którym wyświetlimy produkcje, jakie stworzyły animatorki i jakie poruszają tematy cielesności, tożsamości czy macierzyństwa. O 21:00 połączymy się z chilijskim twórcą Verdugo Soto, który opowie o swoim filmie pełnometrażowym „Elulu”. Wieczorem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta wyświetlimy japońską animację „Paprika”, a o 22:00 zapraszamy na retrospektywę brytyjskiej artystki Joanny Quinn, którą za całokształt twórczości w tym roku uhonorujemy Kryształowym Pegazem. 

CO W ŚRODĘ NA FESTIWALU?

Przed południem o 10:00 i 12:00 zapraszamy na pokazy konkursowych filmów krótkometrażowych. O 13:15 online startuje konferencja dla profesjonalistów z branży audiowizualnej ANIMATOR PRO | IN BETWEEN. O 14:00 proponujemy pokaz w ramach bloku POLISH FRAMES: WYJDĘ Z SIEBIE. O tej samej porze rozpocznie się Q&A  z twórcami konkursowych seriali. Artystów będziemy przepytywać online przez dwie godziny. Z kolei o 16:00 przygotowaliśmy pokaz KOBIETY MAJĄ GŁOS, a o 17:00 – w ramach sekcji głównej W NAS I MIĘDZY NAMI zapraszamy na seans POWRÓT Z GWIAZD. Wyświetlimy filmy inspirowane twórczością Stanisława Lema, którego setne urodziny w tym roku świętuje cała Polska. O 18:00 -  pokaz LĘKI I MARZENIA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI, a o 19:00 mamy propozycję dla fanów gier wideo. Zapraszamy na spotkanie MONSTRA W GRACH RETRO I WSPÓŁCZEŚNIE ORAZ ICH WPŁYW NA POPKULTURĘ. O 20:00 połączymy się z Kanadyjczykiem, Alexem Pelletierem, który opowie o kulisach pracy animatora. O 21:00 natomiast w planach jest retrospektywa Joanny Quinn, która w tym roku zostanie uhonorowana Krzyształowym Pegazem za całokształt twórczości. Pół godziny później startujemy z ANIMATOREM W PLENERZE na Wolnym Dziedzińcu, gdzie tym razem wyświetlimy film „Cowboy bebop”. Przez cały dzień tradycyjnie zapraszamy na pokazy filmów konkursowych! Bądźcie z nami offline i online!

 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata