Wyniki selekcji Konkursu Filmów Pełnometrażowych!

Które filmy pełnometrażowe powalczą o 35 000 złotych?

Zdjęcie główne aktualności Wyniki selekcji Konkursu Filmów Pełnometrażowych!

Przedstawiamy filmy pełnometrażowe, które pokażemy w sekcji Konkursu Międzynarodowego. Komisja selekcyjna, w składzie: Filip Kozłowski - programer festiwalu oraz Marcin Giżycki - dyrektor artystyczny ANIMATORA wybrała pięć filmów. Przypominamy, że Nagroda za Najlepszy Film Pełnometrażowy wynosi 35 000 złotych.

Wśród wybranych produkcji zobaczymy miedzy innymi The Nose or the Conspiracy of Mavericks Andrey’a Khrzhanovsky - otrzymała nagrodę Jury podczas tegorocznego festiwalu w Annecy; a także Circumstantial Pleaasures – stworzonego przez Lewis’a Klahr, twórcy z długoletnim dorobkiem artystycznym, którego filmy znalazły się w stałej ekspozycji nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jedna z konkursowych produkcji - Unseen Behzad’a Nalbandi, nominowana do nagrody festiwalu Asia Pacific Screen Awards, będzie dostępna również on-line z audiodeskrypcją. 

Widzowie i Widzki festiwalu, jak co roku, będą mogli/mogły wybrać swój ulubiony film w drodze głosowania, zarówno podczas seansów w poznańskim Kinie Muza oraz podczas pokazów online. Szczegóły przedstawiamy wkrótce.

 

WYNIKI SELEKCJI
Konkurs Międzynarodowy - filmy pełnometrażowe

Odległa kraina, Gints Zilbalodis, Łotwa / 2019, 75’
Po tajemniczym wypadku samolotu chłopiec niespodziewanie budzi się samotnie na nieznanej wyspie, zamieszkanej przez kilka zwierząt i giganta, który za nim podąża.

The Unseen, Behzad Nalbandi, Iran, 2019, 61’
Film jest próbą upomnienia się o los bezdomnych kobiet zabieranych z ulic wbrew ich woli, odzieranym z praw i trzymanym w zamknięciu do końca życia.

The Nose or the Conspiracy of Mavericks, Andrey Khrzhanovsky, Rosja / 2020, 89’
Film jest dedykowany prekursorom nowych gatunków w sztuce, ludziom wyprzedzającym swoje czasy. I - co najważniejsze - wystarczająco odważnym, by nie bać się płynąć pod prąd. Musieli za to płacić wysoką cenę - nierzadko cenę życia.

Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus, Dalibor Baric Chorwacja / 2020 80’
Martin próbował walczyć z systemem i teraz musi uciekać. Sara to artystka konceptualna. Oboje trafiają na wieś, gdzie dołączają do rewolucyjnej komuny.

Circumstantial Pleasures, Lewis Klahr, USA, 2020, 65’
Ten prowokacyjny film w wyjątkowy sposób opowiada o typowej dla współczesnego człowieka wieloaspektowej strukturze emocjonalności i fizyczności. 

 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata