Wyniki selekcji filmów w konkursie ANIMATOR.PL

ANIMATOR.PL – poznaj filmy, które powalczą o Kryształowy Animusz!

Znamy filmy, które powalczą o Kryształowy Animusz i 20 tys. złotych, w trzeciej edycji Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

W pokazach konkursowych ANIMATOR.PL będziecie mieli okazję zobaczyć zdolne animatorki i animatorów i ich najnowsze osiągnięcia. W selekcji znalazły się filmy autorów czołówek edycji 2013 i 2014 Festiwalu Animator: „Plantarium” autorstwa Tomka Duckiego oraz „NOW LISTEN” duetu Kijek/Adamski.

Nie zabrakło również najnowszego filmu Julii Orlik „Jestem tutaj” - zeszłorocznej laureatki konkursu ANIMATOR.PL, młodej animatorki zauważonej na wielu festiwalach.

Wśród wyróżnionych filmów znajdziecie również film „Własne śmieci Darii Kopiec, który zdobył nagrodę Srebrny Lajkonik za najlepszy polski film animowany na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2020.

Wszystkim twórcom i twórczyniom życzymy powodzenia!

ANIMATOR 2020

Selekcja Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL

  1. 3-0, Piotr Ludwik, Polska, 2019, 4’33”
  2. backstage. Episodes, Marcin Wojciechowski, Polska, 2020, 11’30”
  3. Ciałość, Weronika Szyma, Polska, 2020, 5’39”
  4. Cykl, Julia Benedyktowicz, Polska, 2020, 5’29”
  5. I coś jeszcze, Olga Kłyszewicz, Polska, 2020, 6’41”
  6. Ja i Moja Gruba Dupa, Yelyzaveta Pysmak, Polska, 2020, 10’14”
  7. Jestem tutaj, Julia Orlik, Polska, 2020, 15’
  8. Millenium, Daria Godyń, Polska 2020, 8’17”
  9. Miłość nie ma końca, Jerzy Tabor, Polska, 2020, 5’44”
  10. Mock-Heroic, Hanna Margolis, Polska, 2019, 8’
  11. Niezrozumiałki, Dana Danylova, Polska, Włochy, 2019, 3’53”
  12. Nigel, Natasza Cetner, Polska, Wielka Brytania, 2019, 9’
  13. NOW LISTEN, KIJEK/ADAMSKI (Kasia Kijek i Przemek Adamski), Polska 2020, 4’
  14. Obyś nie musiała tutaj wrócić, Anastazja Naumenko, Polska, 2020, 9’48”
  15. Oddychaj!, Kamila Jasińska, Polska, 2019, 4’04”
  16. Ostatnie Kino, Kajetan Pochylski, Polska 2019, 11’50”
  17. Plantarium, Tomek Ducki, Polska, 2020, 6’53”
  18. Portret kobiecy, Natalia Durszewicz, Polska, 2020, 4’50”
  19. Roz-poznanie, Przemysła Świda, Polska, 2020, 6’
  20. Sierociniec, Jakub Gutkowski, Polska, 2019, 7’44”
  21. Subway, Robert Kuźniewski, Polska, 2020, 5’
  22. Świadomość Lalki, Michał Wójcicki, Polska, 2019, 15’25”
  23. Tadaima, Alicja Grotuz, Polska, 2020, 6’15”
  24. Takie piękne miasto, Marta Koch, Polska, 2019, 7’45”
  25. Wczoraj wyrósł mi przyjaciel, Adrianna Matwiejczuk, Polska 2019, 8’10”
  26. We Have One Heart, Katarzyna Warzecha, Polska, 2020, 11’
  27. Widzę otchłań, Karolina Kajetanowicz, Polska, 2020, 4’20”
  28. Wina, Marcjanna Urbańska, Polska 2019, 6’
  29. Własne śmieci, Daria Kopiec, Polska, 2020, 6’25”
  30. Z czosnkowym wzięłem, Zuzanna Stach, Polska, 2019, 6’10”

zobacz także