Spędź ferie z ANIMATOREM JUTRA!

ANIMATOR JUTRA – cykl warsztatów filmów animowanych dedykowanych odbiorcom i odbiorczyniom w wieku 7-18 lat. To miejsce, gdzie mogą zrobić swoje pierwsze filmy, a także aby szlifować swój warsztat.

 

Zdjęcie główne aktualności Spędź ferie z ANIMATOREM JUTRA!

To będą niezapomniane ferie! Razem z Fundacją Animatik zapraszamy na ANIMATORA JUTRA, czyli cykl warsztatów dla osób w wieku od 7 do 18 lat, którzy chcą tworzyć filmy animowane. Widzimy się w Poznaniu 12 - 23 lutego 2024 roku!

 

ANIMATOR JUTRA to warsztaty animacji filmowej dla dzieci i młodzieży, w czasie których uczestnicy i uczestniczki stworzą etiudy w technikach animacji poklatkowej - wycinankowej i plastelinowej. Warsztaty odbywające się w czasie ferii zimowych są kursem tworzenia filmów, w czasie którego twórcy i twórczynie przejdą przez wszystkie etapy filmowej produkcji. Nauczą się przekładać pomysły na narrację filmową, tworzyć storyboardy z podziałem na plany filmowe, poznają zasady kompozycji kadru oraz świadomego wykorzystywania barwy, kształtu i oświetlenia. Najważniejszym etapem będzie oczywiście animacja pod kamerą, poznanie rytmu animacyjnego oraz oprogramowania do rejestracji ruchu klatka po klatce. Po warsztatach filmy zostaną zmontowane i udźwiękowione przez naszego sound designera.

W edycji 2024 każdy warsztat obejmuje cykl pięciu spotkań w stałych grupach, a ich finalnym efektem jest pokaz filmowy po warsztatach oraz na samym Festiwalu w czerwcu 2024 roku. W tym roku programowym wsparciem jest Fundacja Animatik.

Zapisy w linku poniżej! 

PROGRAM:

 

NIESAMOWITA PRZYGODA PURPURKÓW W KRAINIE „W” |brak miejsc x lista rezerwowa|

warsztat animacji w technice plastelinowej
prowadzenie: Monika Kuczyniecka
asystentka: Anna Okoniewska
12-16 lutego  | 9.00-14.00
7-12 lat

Kim są Purpurki? I co to za kraina „W”? Gdzie leży to tajemnicze miejsce? Czy jest tam ciepło, czy zimno? Czy żyją tam zwierzęta, ludzie, a może śmieszne stworki? Na wszystkie te tajemnicze pytania uczestnicy warsztatów odpowiedzą wspólnie z Moniką Kuczyniecką za pomocą animacji plastelinowej. Artystka zaprasza do ulepienia świata, w którym powstanie niezwykła opowieść o Purpurkach – kimkolwiek lub czymkolwiek one lub oni są ? !

 

Monika Kuczyniecka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu). Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Należy do trio audiowizualnego @Ala Kryształ, które tworzy wraz z muzykami Marcinem Karnowskim i Radkiem Drwęckim. W swojej pracy artystycznej wykorzystuje plastelinę, przy pomocy której – w połączeniu z techniką poklatkową – kreuje barwne, pulsujące życiem, filmowe światy (plastelinowe płaskorzeźby, ilustracje, figurki z glinki polimerowej i animacje). Autorka kilku teledysków (m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Jerza Igora, Czesława Mozila, Voo Voo, Dagadana, Na Górze, Rafała Ryterskiego) oraz adaptacji utworów literackich (baśni Hansa Christiana Andersena „Ojciec wie najlepiej” dla Teatru Robotycznego w Centrum Nauki Kopernik oraz wiersza Stefana Themersona „Komorne” dla Festiwalu Themersonów w Płocku). Jej najnowsze animacje można zobaczyć w filmie dokumentalnym w reżyserii Agi Borzym „Dziewczyńskie historie”. Od kilkunastu lat prowadzi autorskie warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko, oczywiście z plasteliną w roli głównej. Twórczość Moniki można śledzić m.in. na profilu na Facebooku (Ręce, które lepią) lub na Instagramie (Claymimix).

KOLAŻOWY BLUES

warsztat animacji w technice wycinankowej i kolażowej
prowadzenie: Paulina Wyrt
asystentka: Weronika Nowacka
12-16 lutego | 15.00-20.00
13-18 lat

Film to narracja, rytm to muzyka i animacja. Stworzymy wspólnie teledysk do rytmicznego utworu muzycznego w stylu blues electro pogniecionego niczym papier posługując się techniką kolażu. Wycinane z papieru, gazet, kartonu i masy innych materiałów formy stworzą historię osadzoną w świecie abstrakcji. Kształt i kolor stworzą nastrój i zróżnicowane postaci wewnątrz scenografii ciągle zmieniającej formę. W świecie płynącym swoim rytmem, a raczej rytmem muzyki wydarzyć się może wszystko czego wyobraźnia zapragnie.

Paulina Wyrt - Absolwentka Wydziału Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Reżyserka filmów animowanych, ilustratorka, edukatorka filmowa i artystyczna. Zdobywczyni licznych nagród na festiwalach filmowych i graficznych. Tworzy czołówki do programów telewizyjnych, teledyski, filmy edukacyjne i filmy animowane, a także ilustracje do książek. W swoich pracach łączy tradycyjne techniki z nowoczesnymi technologiami. Od lat prowadzi warsztaty poświęcone filmowi animowane. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w Katedrze Animacji Wydziału Animacji i Multimediów na UAP, gdzie przygotowuje pracę doktorską w technologii VR. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, laureatka Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2022 rok, od 2023 prezeska Fundacji Animatik. Od 2017 roku pracuje jako asystentka w IV pracowni animacji, gdzie uczy młode pokolenie twórców tradycyjnych technik animacji.

EMOCJE – PAPIEROWA TRANSFORMACJA |brak miejsc x lista rezerwowa|

warsztat animacji w technice wycinankowej i rysunkowej
prowadzenie: Julia Szmyt
asystent: Stanisław Maciejewski
19-23 lutego | 9.00-14.00
7-12 lat

Jak wyglądają emocje? I o co w ogóle z nimi chodzi, że potrafią nas na przykład „zalewać”, chociaż nie są wodą – nie są? Albo, że emocje „biorą górę” – nie mogą zabrać dołu? I co zrobić kiedy, któraś z emocji nas opanuje, zajmie w całości, jak jakiś potwór – czy można ją zamienić w coś innego, odpotworzyć? Nad tym wszystkim i wieloma innymi sprawami uczestnicy zastanowią się w czasie warsztatów tworząc papierowe, wycinankowe i rysunkowe animacje poklatkowe.

Julia Szmyt – absolwentka: reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowego Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, Szkoły Analizy Transakcyjnej w Ośrodku Aion w Poznaniu. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwukrotna stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Stypendystka Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Jako aktorka i reżyserka realizuje przedsięwzięcia artystyczne z dziedziny teatru, happeningu i filmu skierowane do widzów dorosłych i dzieci. Wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i w Poznańskiej Szkole Filmowej. Prowadzi warsztaty artystyczne oraz szkolenia z zakresu porozumienia w konflikcie, przyjaznej komunikacji, motywowania i określania celu, o emocjach i empatii, o tolerancji, międzykulturowe oraz coaching (grupowy, life, porozumienia w konflikcie) – pracuje z dziećmi i dorosłymi. Członkini Zarządu Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych.

MEDIA I KOMEDIA |brak miejsc x lista rezerwowa|

warsztat animacji w technice plastelinowej
prowadzenie: Robert Kuźniewski
asystentka: Michalina Sąsiadek
19-23 lutego | 15.00-20.00
13-18 lat

Warsztat tworzenia lalek plastelinowych i światów w krzywym zwierciadle oparty na grotesce i satyrze. Praca z mimiką i gestykulacją postaci. Tworzenie charakterów śmiesznych, sytuacji zabawnych, relacji między postaciami i transformacji elastycznej plasteliny. Mimo, życia w jednej rzeczywistości wszyscy tworzymy wokół siebie światy zupełnie różne co podkreślimy kształtem i kolorem. Plastelinowe postaci ożyją, spróbują się skomunikować, stworzyć samodzielnie jakiś kontent, relację, rolkę - nową rzeczywistość.

Robert Kuźniewski - animator, reżyser filmów i teledysków oraz pokazów audiowizualnych, edukator. Absolwent Wydziału Animacji i Intermediów UAP. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i wiceprezes Fundacji Animatik. Organizator warsztatów filmowych i mentor m.in. na Międzynarodowych Warsztatach Filmu Animowanego Anima w Dreźnie. Animator filmów w reżyserii Izabeli Plucińskiej - Sexy Laundry i Portrait of Suzanne, zdobywających takie nagrody jak Złoty Smok Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Zdobywca nagród na festiwalach filmowych na całym świecie, np. Złoty Tobołek Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, za autorskie filmy animowane takie jak m.in. Subway, The River, Sad Eyes.  Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji artystycznej.

 

 

Koszt udziału w warsztatach to 150 złotych za 5 dni. Płatności należy dokonać w Kasie Kina Muza po potwierdzeniu mailowym o przyjęciu na warsztaty.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata