Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli ANIMUZA: Best of Animator 2023

Odwiedź nas w Kinie Muza w Poznaniu 30 listopada 2023 roku o godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona!

Zdjęcie główne aktualności Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli ANIMUZA: Best of Animator 2023

W ostatni dzień listopada zapraszamy na najlepszych z najlepszych, czyli pokaz filmów i seriali nagrodzonych w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych i Międzynarodowym Konkursie Animowanych Seriali podczas tegorocznej, 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.

Spotykamy się 30 listopada 2023 roku, o godz. 18.00 w Kinie Muza w Poznaniu. Uwaga! Tym razem pokaz odbędzie się w wygodnej sali kanapowej nr 2, ale z ograniczą ilością miejsc!

Program:

1. BRAK / LACK, Paweł Prewencki, Polska 2023
Film opowiada o zmaganiu się z bólem i cierpieniem. Dotyka bardzo osobistych przeżyć. To opowieść o samotności, złości i żalu rodziców po stracie dziecka. To intymny i emocjonalny obraz świata, w którym żyją ludzie pogrążeni w żałobie. Opowiada o sytuacji, na którą nikt nie jest przygotowany, a znany nam dotychczas „katalog” reakcji staje się bezużyteczny.

2. W LESIE SĄ LUDZIE / THERE ARE PEOPLE IN THE FOREST, Szymon Ruczyński, Polska / Poland 2023
Do samotnego, kulejącego człowieka podjeżdża ciężarówka. Wyskakują z niej uzbrojeni mężczyźni. Chwytają go i wywożą do lasu. Jedynymi świadkami zajścia są ludzie z pobliskiej wioski. Od 2021 roku takie sytuacje to rzeczywistość przy granicy polsko-białoruskiej. Animowany dokument o kryzysie uchodźczym stworzony przez mieszkańca przygranicznej miejscowości.

3. KONIUNKCJA / MISALIGNED, Marta Magnuska, Polska / Poland 2022
Kobieta i mężczyzna znajdują się w pokoju, gekon siedzi w terrarium, kilka much krąży wokół lampy. Stopniowo znajdujemy coraz więcej zależności i analogii między ich działaniami i obserwowanymi elementami, w miarę jak rytm ich wszechświatów przyspiesza. Ukazane mikrokosmosy zdają się oddziaływać rytmicznie i należą do jakiegoś kosmicznego porządku.

4. SMELL OF THE GROUND, Olivia Rosa, Polska / Poland 2023
Film jest adaptacją wiersza Sary Teasdale „Przyjdą delikatne deszcze”. Przedstawia koniec epoki antropocenu - epoki człowieka - i początek nowej.

5. TAKIE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ / SUCH MIRACLES DO HAPPEN, Barbara Rupik, Polska / Poland 2023
Pewnego dnia, wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci. Bez mięśni idą, choć iść nie powinny. Jakie to dziwne!

6.BAJKA NA KOŃCU ŚWIATA / BAYKA AT THE END OF THE WORLD, Kacper Zamarło, Polska / Poland 2022
„Bajka na końcu świata" to postapokaliptyczny serial dla dzieci. To ciepła, sympatyczna i urocza historia drogi, opowiadającą o poszukiwaniu nadziei, bliskich i domu. Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska, a kierunek wyznaczają im tajemnicze światła na niebie. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa. Jeśli już jednak mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ich wyprawy.

7.WETSITALES: THE HAWK AND THE HEN, Jade Dandan Evangelista, Filipiny / Philipines 2022
Jastrząb na zabój zakochał się w kurze, lecz padł ofiarą kłamstwa. Visayańska opowieść ludowa o tym, dlaczego kury drapią ziemię pazurkami.

8.ANIMANIMALS: T-REX, Julia Ocker, Niemcy / Germany 2022
ANIMANIMALS to zwierzęta z małymi dziwactwami. Każdy z nich musi zmierzyć się z absurdalną przygodą, która tylko jemu mogła się przytrafić i w trakcie poszukiwania rozwiązania, uczy się małej lekcji o życiu. Niestety T-Rex jest bardzo złym graczem w koszykówkę.

9.FAIL IN LOVE - A CHAIR FOR TWO, Cécile Rousset, Romain Blanc-Tailleur, Francja / France 2022
Aby zabić trochę czasu, Charlie postanawia zarejestrować się na różnych portalach randkowych. Pewnego dnia szczególnie „natarczywy” profil w końcu zwraca jej uwagę…

Bilety dostępne na stronie: www.bilety24.pl oraz w kasie Kina Muza.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata