Poznaj program 14. MFFA ANIMATOR

Wybierz swoją ścieżkę odkrywania ANIMATORA 2021

Zdjęcie główne aktualności Poznaj program 14. MFFA ANIMATOR

14. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR startuje na żywo i online już 9 lipca.By ułatwić poruszanie się po programie przygotowaliśmy propozycje festiwalowych szlaków.Teraz każdy może odkryć świat animacji zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Harmonogram pokazów dostępny jest w zakładce PROGRAM - [KLIK]. Bilety pojawią się w sprzedaży 25. czerwca na portalu bilety24.pl oraz w kasie Kina Muza.

DLA WIELBICIELI PLENERU I POKAZÓW Z MUZYKĄ Z NA ŻYWO
Zapraszamy na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania. Każdego festiwalowego dnia, o godzinie 21:30, startuje ANIMATOR W PLENERZE. W programie m.in. „Metropolis”, "Ghost in the shell", czy nominowany do Oscara® "Czerwony żółw".

W Scenie na Piętrze wyświetlimy film Mariusza Wilczyńskiego "Moja babcia będzie kiedyś księżniczką", do którego muzykę na żywo wykona wybitny wiolonczelista - Marcel Markowski. Podczas wieczoru usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha czy Tadeusza Nalepy.

W nietuzinkowej przestrzeni, w której w przeszłości działał bank przy ul. Masztalarskiej, zaprosimy na GALAXIES BETWEEN US czyli energetyczny koncert zespołu BLOKI z animowanymi wizualizacjami cenionego polskiego animatora - Tomka Duckiego.

ŚCIEŻKA KONKURSOWA
Fundamentem ANIMATORA są cztery konkursy, w których zobaczymy 120 filmów:
- Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych,
- Międzynarodowy Konkurs Filmów Pełnometrażowych,
- ANIMATOR.PL – konkurs polskich filmów krótkometrażowych oraz
- Międzynarodowy Konkurs Seriali /nowość/

Programmerzy festiwalu pogrupowali filmy w dwóch konkursach w tematyczne pokazy. Dzięki temu łatwiej będzie poruszać się po ścieżce konkursowej.

W konkursie pełnometrażowym zobaczymy pięć filmów: „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego; „Primal: Tales of Savagery” Genndy'ego Tartakovsky'ego; „Elulu” Gabriela Verdugo Soto; „My Favorite War”, Ilze Burkovskiej Jacobsen oraz „Archipel” Félixa Dufour – Laperriere'a.

W tym roku po raz pierwszy – zapraszamy też na międzynarodowy konkurs seriali. Seriale pokażemy w trzech blokach, z których jeden dedykowany jest najmłodszym widzom_kom.

DLA RODZIN
Wspólnie z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zapraszamy na pokazy familijne, podczas których zobaczymy filmy z Brazylii, filmy o przyszłości, kosmosie i robotach oraz najnowsze filmy animowane z całego świata, w tym duńską produkcję "Kiwi & Strit” z uroczymi futrzanymi stworkami.

DLA SERIALOMANIAKÓW
Zapraszamy na pokaz brawurowych, naszpikowanych niepoprawnym poczuciem humoru, produkcji animowanych Adult Swim. Pokażemy piątą odsłonę serialu „Rick and Morty” i najnowszy serial Michaela Cusacka „Smiling Friends”. Nie do przegapienia jest też pokaz „Aeon Flux” Petera Chunga, który jest jednym z gości tegorocznego

DLA FANÓW GIER KOMPUTEROWYCH
Z myślą o graczach i o tych, którzy gry chcieliby tworzyć polecamy sekcję Animacja Interakcja. Gry wideo. Zdradzimy nie tylko tajniki  animacji 3D, ale i pokażemy jak stworzyć grę używając Unreal Engine. Spotkania w Kinie Muza i online poświęcimy rozmowie o monstrach w grach retro i tych współczesnych i o ich wpływie na popkulturę oraz o sposobach narracji przez animację. Dowiemy się również czym są Machinimy.

DLA TYCH, KTÓRZY CENIĄ FILMY ZAANGAŻOWANE SPOŁECZNIE
BETWEEN US - to główne hasło tegorocznej edycji ANIMATORA. W głównej sekcji W NAS I MIĘDZY NAMI, która bezpośrednio do niego nawiązuje, zapraszamy na pokaz LĘKI I MARZENIA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI, gdzie poruszymy temat jak będzie wyglądała i co nam przyniesie postpandemiczna rzeczywistość? Z kolei programerka festiwalu - Anna Głowińska, zaprasza na autorski cykl „Kobiety mają głos”. Udowadniamy, że bez uwzględnienia i rozpoznania kobiecej perspektywy nie jesteśmy w stanie kształtować kultury i kreować świata.

DLA PODRÓŻNIKÓW
Polecamy gorąco ANIMACJĘ Z BRAZYLII. Zobaczymy cztery pokazy najlepszych filmów krótko- i pełnometrażowych z tego regionu. W programie między innymi: "City of Pirates" Otto Guerry, czy "Boi Aruá" Chico Liberato. Zapraszamy na podróż do świata animacji podczas naszej wersji formatu Late Night Show, gdzie będziemy towarzyszyć pojedynkowi Joanny Quinn, Alexa Pelletiera i Mike'a Johnsona.  Tuzy światowej animacji staną przed zadaniami takimi jak rysunkowe improwizacje, animacyjny teleturniej i wiele innych. Spotkanie z gwiazdami będzie prowadzone na żywo na festiwalowym Youtubie, Facebooku i ekranie Kina Muza.

14. MFFA ANIMATOR  / WAŻNE INFORMACJE 

Przypominamy, że w sprzedaży jest już limitowana edycja złotych karnetów (w cenie 120 zł). Z takim festiwalowym skarbem można wejść na wszystkie stacjonarne wydarzenia ANIMATORA, w tym na ANIMATORA w plenerze, czyli letnie kino na Wolnym Dziedzińcu.
Karnet nie obejmuje wstępu na wydarzenia specjalne. Kupując go w kasie Kina Muza, widzowie otrzymują też dostęp do pokazów online, a dodatkowo w prezencie – festiwalowy gadżet. Przypominamy, że sprzedaż pojedynczych wejściówek rusza 25. czerwca w Muzie. Już teraz warto tę datę wpisać sobie w kalendarz!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata