Poznańska Szkoła Animacji vol. 6: "Half Empty"

Od 24.03 rusza kolejna, szósta już odsłona projektu Poznańska Szkoła Animacji w Kinie Muza, w której pokazujemy prace studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Zdjęcie główne aktualności Poznańska Szkoła Animacji vol. 6: "Half Empty"

Poznańska Szkoła Animacji POWRACA!

Szósta odsłona wspólnej inicjatywy Kina Muza, Festiwalu ANIMATOR oraz Wydziału Animacji i Intermediów powróci na ekrany Kina Muza 24 marca 2023 z premierą filmu „SUNDOWN” Michela Franco, do którego animowanym wstępem będzie film „HALF EMPTY” Katarzyny Orłowskiej.

KATARZYNA ORŁOWSKA

od 2019 roku studiuje animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się głównie animacją rysunkową, ale również eksperymentowała z innymi technikami (m.in. stop-motion, mapping). Podczas studiów stworzyła kilka filmów podejmujących zagadnienia z pogranicza filozofii i psychologii.

 

"HALF EMPTY”, Katarzyna Orłowska, Polska 2022, 4’52”

Kobieta pochylona nad czystą kartką papieru i w połowie pusty kieliszek wina. Kolor czerwony prześladuje ją każdego dnia.

Filmy "HALF EMPTY" i "SUNDOWN" (poza wymownymi i intrygująco korespondującymi ze sobą tytułami) łączy gęsta atmosfera refleksyjnej melancholii oraz podobna sytuacja ich głównych bohaterów - ludzi stojących na egzystencjalnej krawędzi, odbywających dość niezwykłą i nieoczywistą, wewnętrzną podróż.

Zapraszamy!

 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata