Poznaj skład JURY KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO

To własnie oni wybiorą najlepsze filmy z Konkursu Międzynarodowego Pełnometrażowego i wskażą zdobywcę Grand Prix, który uzyska skróconą drogę do nominacji Oscarowej.

Zdjęcie główne aktualności Poznaj skład JURY KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO

Ta trójka nie będzie mieć łatwego zadania. Jury Konkursu Międzynarodowego 17. edycji Animatora obejrzy ponad 60 filmów z całego świata i wybierze te najlepsze. Wśród nagrodzonych znajdzie się ten najważniejszy: zdobywca Grand Prix, który jednocześnie uzyska drogę do skróconej nominacji Oscarowej!

Poznajcie skład Jury Konkursu Międzynarodowego:

EBELE OKOYE - Pionierka afrykańskiej animacji, Ebele Okoye, może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem jako przedsiębiorczyni w sektorze animacji, kreatorka zmiany i orędowniczka sprawiedliwości. Uznana na całym świecie, jest dwukrotną laureatką nagrody Africa Movie Academy Award. Wyróżniana przez takie instytucje jak Fundacja DEFA, Focus Features i Fundacja Roberta Boscha, otrzymała także wyróżnienia od kalifornijskiej legislatury stanowej, Kongresu Stanów Zjednoczonych i Amnesty International. Dzięki portfolio obejmującemu międzynarodowe koprodukcje, prace jurorki i przedsięwzięcia edukacyjne, w tym opiekę nad animacją na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze w Niemczech, Okoye pozostawiła niezatarty ślad w krajobrazie animacji. Założyła kilka inicjatyw szkoleniowych w zakresie animacji, w tym „AniJolly Girls' Training” i jest dyrektorem generalnym marki EdTech SpunkyToonz, promującej zdrowe, społeczne i ekologiczne wartości wśród młodych umysłów. 

 

MARK TAYNTONMark Taynton jest szefem Adult Swim na Europę, Bliski Wschód i Azję w Warner Bros Discovery, wiodącej globalnej firmie zajmującej się mediami i rozrywką. Adult Swim jest liderem w dziedzinie animacji dla dorosłych i domem globalnego hitu "Rick and Morty", nagrodzonego Emmy "Genndy Tartakovsky's Primal", "Royal Crackers", "Smiling Friends" i wielu innych. Urodzony w RPA, ale mieszkający w Londynie Mark kieruje wszystkimi aspektami szybko rozwijającej się marki Adult Swim, ze szczególnym naciskiem na rozwijanie relacji i możliwości współpracy z europejskimi twórcami. 

MAGDALENA OSIŃSKA Wyreżyserowała reklamy poklatkowe, CGI, 2D i live-action, w tym Wallace & Gromit's "The Great Sofa Caper" i "Share the Orange". Osińska kierowała projektowaniem serialu dla dzieci "Radostki", a także wyreżyserowała filmy, w tym "Skrzaty fortepianu" i "Szafa Zbigniewa". Absolwentka National Film and Television School w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii, a także w Polsce Szkoły Filmowej w Łodzi i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Osińska pracuje obecnie nad dwoma filmami „Ro” i „Jasia”.  Magdalena Osińska jest wielokrotnie nagradzaną reżyserką, która ostatnio wyreżyserowała niecierpliwie wyczekiwaną drugą część serii "Gwiezdne Wojny: Wizje" Lucas Film, nakręconą w siedzibie Aardman w Bristolu. Film animowany, którego premiera odbyła się 4 maja 2023 roku na Disney+, nosi tytuł "Jestem twoją matką". 

 

Listę filmów, które wezmą udział w Konkursie Międzynarodowym Krótkometrażowym znajdziecie tutaj 👈

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata