Poznaj selekcjonerów Konkursu Filmów Krótkometrażowych Międzynarodowych

Przed Wami 3 osoby, dzięki którym obejrzymy wybrane filmy w konkursie międzynarodowym krótkometrażowych 17. edycji Animator.

Trzy zdjęcia w rzędzie. Po lewej: mężczyzna z zarostem i zmierzwionymi włosami, w okularach oraz jasnej koszuli i spodniach stoi oparty o drewnianą barierkę. W tle błękitne niebo i góry. Pośrodku: uśmiechnięta kobieta o ciemnych włosach i w czarnej koszulce stoi na tle białej ściany z czerwonymi i czarnymi kleksami ociekającej farby. Po prawej: mężczyzna o czarnych włosach i z zarostem, w czarnej koszuli, stoi na tle czarnej ściany.

Przedstawiamy Wam trzy osoby, które w tym roku zajęły się selekcją międzynarodowych filmów krótkometrażowych 17. edycji Animator.

Obejrzeli tysiące filmów nawet z najdalszych zakątków świata i wybrali dla Was najlepsze z nich. Efekty pracy selekcjonerów zobaczycie już podczas pokazów w czerwcu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku w Poznaniu. Tegoroczną selekcję tworzą:

MONIKA ŁUSZPAK-SKIBA - kuratorka i producentka wydarzeń artystycznych i filmowych, członkini jury oraz festiwalowych komisji selekcyjnych. Współtworzy zespół festiwalu filmowego Punto y Raya. Założycielka Fundacji Punto y Raya Lab Poland oraz dyrektorka festiwalu Punto y Raya Junior, który rozwija we Wrocławiu od 2019 roku. Kuratorka projektów cyfrowych w Krupa Art Foundation.  

Zdjęcie w okręgu. Uśmiechnięta kobieta o ciemnych włosach i w czarnej koszulce stoi na tle białej ściany z czerwonymi i czarnymi kleksami ociekającej farby.

 

MACIEJ KĘDZIORA - absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Zastępca redaktora naczelnego portalu filmawka.pl. Do swoich tekstów publicystyczno-krytycznych wprowadza elementy narracyjne. Miłośnik mumblecore’u (gatunek niskobudżetowych filmów niezależnych, charakteryzujący się naturalistyczną grą aktorską i dialogami), kina przegadanego i wszelkiego typu niezależnych produkcji, niebojących się przekraczania gatunkowych horyzontów i eksperymentowania z formą. 

Zdjęcie w okręgu. Mężczyzna z zarostem i zmierzwionymi włosami, w okularach oraz jasnej koszuli i spodniach stoi oparty o drewnianą barierkę. W tle błękitne niebo i góry. 

KAROL SZAFRANIEC - absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, filmoznawca, animator kultury filmowej. Stały współpracownik MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego „KOT", którego jest regularnym prelegentem. Współtwórca Młodzieżowej Akademii Filmowej w Nowym Sączu, nominowanej do Nagród PISF 2017. Podwójny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2011 (Nagroda Główna, Nagroda Publiczności). Kurator i pomysłodawca interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych, m.in.: „Między obrazem a ekranem", „Antonisz. Interpretacje" (w BWA SOKÓŁ) czy Festiwal Sztuk Wizualnych „Relacje" w Mazowieckim Instytucie Kultury. Prowadzi autorski podcast „Audio/Wizualny". 

Zdjęcie w okręgu. Mężczyzna o czarnych włosach i z zarostem, w czarnej koszuli, stoi na tle czarnej ściany.

Pełny program Festiwalu opublikujemy już niedługo!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata