Poznaj selekcjonerów Konkursów: seriali i filmów pełnometrażowych

Przed Wami 3 osoby, dzięki którym obejrzymy wybrane filmy w konkursie seriali oraz w konkursie filmów pełnometrażowych!

Trzy zdjęcia w rzędzie. Po lewej: kobieta o jasnych włosach z założonymi rękami, w ciemnym ubraniu w kwiaty, uśmiecha się do nas. W centrum: mężczyzna o jasnych włosach z wąsem i brodą, w szarej koszuli, kamizelce i żółtym krawacie, lekko uśmiecha się i wskazuje na nas palcem. Po prawej: kobieta o ciemnych, falistych, krótkich włosach, w szarej marynarce szeroko uśmiecha się do nas.

Przedstawiamy Wam ostatnich selekcjonerki i selekcjonera, którzy tworzyli program konkursów 17. edycji Animator! To dzięki ich pracy zobaczycie seanse z konkursu seriali oraz konkursu filmów pełnometrażowych.

Konkurs seriali wyselekcjonowali:

TESSA MOULT-MILEWSKA - zamieszkała w Londynie, polsko-brytyjska scenarzystka i reżyserka animacji z 16-letnim doświadczeniem w tworzeniu animacji. Poza pisaniem, reżyserowaniem i animacją filmów krótkometrażowych, pracowała jako reżyserka przy reklamach i serialach dla dzieci, a także przy tworzeniu serialu animowanego i filmu pełnometrażowego. W marcu 2022 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku reżyseria animacji na brytyjskiej National Film and Television School.  

Zdjęcie w okręgu. Na tle białej ceglanej ściany kobieta o jasnych włosach w ciemnym ubraniu w kwiaty. Uśmiecha się do nas.

FILIP KOZŁOWSKI – koordynator Programu i Konkursów Festiwalu. Z wykształcenia filozof, współpracował z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Niezależnych OFF CINEMA w Poznaniu, uczestnik kursów filmowych w Berlinie i wieloletni członek Klubu Filmowego AWA w CK Zamek w Poznaniu, w którym realizował się jako scenarzysta i reżyser kilku etiud filmowych. Z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych Animator w Poznaniu związany od początku jego istnienia (2008) – przez parę lat pełnił funkcję Kierownika Biura Festiwalu, obecnie jest koordynatorem Programu i Konkursów Festiwalu oraz członkiem festiwalowych Komisji Selekcyjnych Konkursów Seriali i Filmów Pełnometrażowych. Od paru lat prowadzi cykl edukacyjnych przeglądów animacji ANIMUZA. Inicjator projektów audiowizualnych i kurator programowy na festiwalach filmowych – m. in. Na MONSTRA - Lisbon Animation Festival (Portugalia), Thessaloniki Animation Film Festival (Grecja), Animatou International Animation Film Festival (Szwajcaria), StopTrik International Film Festival (Słowenia). W ciągu ostatnich lat pełnił funkcję członka Jury na kilku festiwalach – m. in. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Animacji PÖFF Shorts, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Short Waves, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych PUBLICYSTYKA. 

Zdjęcie w okręgu. Mężczyzna o jasnych włosach z wąsem i brodą, w szarej koszuli, kamizelce i żółtym krawacie, uśmiecha się i wskazuje na nas palcem.

Filip Kozłowski zasiadł również w komisji selekcyjnej konkursu filmów pełnometrażowych. Towarzyszyła mu: 

ANNA GŁOWIŃSKA - absolwentka Uniwersytetu Lumière Lyon 2 (Francja), ukończyła kierunek Sztuki Wizualne, specjalność Film i Teatr. Przez kilka lat była koordynatorką Produkcji i Programu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Członkini jury i komisji selekcyjnych na festiwalach oraz kuratorka licznych przeglądów prezentowanych m.in. w ramach Film POLSKA (Berlin), Punto y Raya Festival (Reykjavik) oraz w National Gallery of Art (Waszyngton). Prelegentka programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Wykładowczyni na kierunku Kreatywna produkcja wideo w Collegium Da Vinci. Od października 2021 związana ze studiem Animoon 

Zdjęcie w okręgu. Kobieta o ciemnych, falistych, krótkich włosach, w szarej marynarce szeroko uśmiecha się do nas.

Pełny program Festiwalu opublikujemy już niedługo!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata