Polskie animacje w rękach JURY KONKURSU POLSKIEGO

Poznaj Jury Konkursu Polskiego, który wybierze najlepszą, polską animację. A to wszystko już 25-30 czerwca w Poznaniu!

Zdjęcie główne aktualności Polskie animacje w rękach JURY KONKURSU POLSKIEGO

Poznaj 3 członków i członkiń tegorocznego Jury Konkursu Polskiego 17. MFFA Animator. Laureat, bądź laureatka zwycięskiego filmu otrzyma 12 000 złotych, dzięki Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Najlepsze animacje wybiorą:

ALBA SOTORRA Alba Sotorra Clua jest reżyserką i niezależną producentką. Jej filmy zdobyły prestiżowe nagrody, w tym dwie Nagrody Gaudíego i Broadcast Digital Award. Była również nominowana do Emmy i Nagrody Goya. Absolwentka EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs), w 2015 roku założyła AlbaSotorra, barcelońską firmę produkcyjną, specjalizującą się w animacji, akcji i filmach dokumentalnych dla kina. 

Motywowana potrzebą odpowiedzi na brak zróżnicowanych perspektyw w przemyśle filmowym, Sotorra poświęca się tworzeniu historii wyreżyserowanych przez nienormatywne głosy. Jej filmy eksplorują współczesne kwestie społeczne i polityczne ze szczególnym zaangażowaniem w te zagadnienia. 

Z portfolio, które obejmuje udział w znanych na całym świecie festiwalach, takich jak Berlinale, Tallinn Black Nights, SXSW, HotDocs, Szanghaj, Karlowe Wary, San Sebastian i Rotterdam, Sotorra ma również bogate doświadczenie we współpracy przy międzynarodowych koprodukcjach z partnerami w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Danii, Belgii i Grecji. 

Jest producentką „Rock Bottom”, muzycznego animowanego filmu fabularnego dla dorosłych, który miał swoją premierę w tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy i otworzył festiwal Animator. 

 

JON FRICKEYurodził się w 1979 roku w Stade w Niemczech jako syn Amerykanów. Po uzyskaniu dyplomu z projektowania komunikacji na Uniwersytecie Nauk Stosowanych HAW w Hamburgu. Pracował jako dyrektor artystyczny w Scholz und Friends Berlin. Od 2006 roku jest niezależnym reżyserem animacji. Jego film krótkometrażowy CAT DAYS/NEKO NO HI miał premierę na Berlinale 2018; został doceniony na arenie międzynarodowej i zakwalifikował się do Oscara. Jego obecny ZOOPTICON to animowana współpraca muzyczna z Thiesem Myntherem i Sandrą Trostel. Otrzymał otrzymał wiele międzynarodowych nagród i odważnie porusza niemal każdy temat, który przedstawiają mu twórcy. Jon Frickey pracuje również dla niemieckich sieci telewizyjnych. Pisze i animuje dla politycznego programu satyrycznego „extra3” oraz pełni rolę showrunnera w produkcji WDR „OhneTitel3000”. Jon mieszka w Hamburgu w Niemczech. 

 2007 Keine Angst vorm Atom! / Don't Fear the Atom (Krótki metraż)
2008 Bankenkrise / Financial Crisis (Krótki metraż)
2010 mr. iiuu & the Nasty Bird (Krótki metraż)
2013 Michelles Opfer / Michelle's Sacrice (Krótki metraż)
2015 Giza Quasar (Instalacja wideo)
2016 スペースシュヴァーベン (Instalacja wideo)
2018 Neko no Hi / Cat Days (Krótki metraż)
2023 Zoopticon (Krótki metraż) 

MONA SHEDED - Jest dziennikarką / krytyczką filmową, konsultantką ds. mediów, programistką i koordynatorką programów, pasjonatką kina, historii i antropologii, studiowa egiptologię na Uniwersytecie Kairskim, literaturę ludową w Egipskiej Akademii Sztuki i krytykę filmową na uniwersytecie Ain Shams. Obecnie pracuje jako korespondentka Screen Daily na Bliskim Wschodzie, redaktorka w dzienniku Al-Ahram - jednym z najstarszych wydawnictw dziennikarskich w świecie arabskim, szefowa działu w Alaa Eldin Children Magazine, konsultantka ds. mediów na Eazees International Women's Theater Festival, a także współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Kairze jako redaktorka naczelna Daily Bulletin, moderatorka Q&A i rzeczniczka prasowa odpowiedzialna za prasę zagraniczną obsługującą festiwal. Pisała jako freelancer dla kilku stron internetowych, Al-Ahram online, Rassef22, Fasllah, ida2at i magazynu kulturalnego Fenon. Od 2006 r. udzielała się również jako korespondent kulturalny w wielu egipskich i arabskich gazetach i magazynach, takich jak Al-Ahram Al Massai, Al-Ahram Hebdo, Al-Badeel, tygodnik i gazeta Al-Mawkif Al-Arabi, tygodnik Masrahona, gazeta Dar Al Khaleej, magazyn Al-Shrook Gulf. W 2016 r. współpracowała z Międzynarodowym Festiwalem Teatru Eksperymentalnego w Kairze (CIFET) jako redaktorka zarządzająca jego biuletynu, a także kierowała jego biurem prasowym i była członkinią komisji selekcyjnej. Była również członkinią komisji selekcyjnej 9. edycji Narodowego Egipskiego Festiwalu Teatralnego. Współtworzyła również wiele biuletynów festiwalowych, takich jak biuletyn Cairo Cinema Days, który jest organizowany przez Zawya Cinema oraz Narodowy Egipski Festiwal Teatralny. Oprócz relacjonowania lokalnych festiwali w Egipcie, podróżuje również i relacjonuję główne międzynarodowe festiwale filmowe w Berlinie, Cannes, Wenecji i Rotterdamie, a także festiwale filmowe i teatralne w krajach arabskich, takich jak Maroko, Algieria i Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

 

 

Listę filmów, które wezmą udział w Konkursie Polskim znajdziecie tutaj 👈

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata