Pokazy filmów poetyckich / Festiwal ZEBRA

Pokaz krótkometrażowych filmów inspirowanych poezją.

Zdjęcie główne aktualności Pokazy filmów poetyckich / Festiwal ZEBRA

W ramach pokazu filmów poetyckich zaprezentowane zostaną krótkie metraże, wśród nich tytuły oparte o twórczość Bertolta Brechta, czy Wisławy Szymborskiej jak i twórców, których tomiki jeszcze nie zostały przetłumaczone na wiele języków. Wszystkie filmy były prezentowane podczas Festiwalu Filmów Poetyckich ZEBRA w Berlinie.

Gościem sobotniego (24.06.) pokazu będzie Thomas Zendegiacomo, dyrektor artystyczny festiwalu ZEBRA.

Thomas Zandegiacomo Del Bel - studiował Literaturę Niemiecką, Romantyczną oraz Media I Komunikację w Mannheim. Jest asystentem ds. badań w Centrum Sztuki i Mediów ZKM w Karlsruhe oraz Deutsche Kinemathek w Berlinie. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Filmów Poetyckich ZEBRA jest od 2006.

fot. Natalia Reich

Festiwal Filmów Poetyckich ZEBRA

Istnieje od 2002 roku. W momencie powstania, był pierwszą w tym czasie międzynarodową platformą dla krótkometrażowych filmów, dla których inspiracją była poezja – filmów poetyckich – mimo upływu lata, nadal jest to największa inicjatywa tego typu. Festiwal daje przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz możliwość zaistnienia w świadomości szerszego grona odbiorców poetom, twórcom filmów czy producentom festiwali. Na program festiwalu składają się odczyty, pokazy połączone z panelami dyskusyjnym jaki warsztaty, czy masterclass dotykające problematyki związanej z estetyką, budowaniem scen, procesem produkcji, czy budowaniem sieci współpracy.

Informacje o biletach: link

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata