Pobierz tapetę i awatary z identyfikacji Animatora!

Dołącz do animatorowej rodziny i pobierz awatar oraz tapetę z tegoroczną identyfikacją 17. edycji MFFA Animator!

Grafika. Czarne tło z białym logotypem Animator oraz białą czcionką napis: „Z kim widzimy się na 17. Festiwalu Animator?” Pod spodem 4 okręgi z grafikami komputerowymi/AI postaci tegorocznej identyfikacji wizualnej festiwalu. Postacie w stylu anime, kolorowe i nawiązujące wyglądem do hybryd zwierząt. Pod grafikami ich imiona: Alfred, Alojzyna, Alberta, Ty.

Zaproś nas na swoje media społecznościowe i do swojego telefonu. Już teraz pobierz awatary i tapety z tegorocznym motywem Festiwalu Animator stworzonym przez Jakuba de Barbaro we współpracy z AI.

Jak mówi projektant Jakub de Barbaro: Pomysł użycia sztucznej inteligencji związany jest z tegorocznym hasłem przewodnim festiwalu: “Sztuczna Intuicja”. Na projekt identyfikacji festiwalu składa się kilkadziesiąt wygenerowanych wizerunków, transgatunkowych zwierzęcych postaci, skrywających kształt sygnetu festiwalu (a.). Odpowiedzialne wykorzystanie sztucznej inteligencji w projektowaniu wymaga przejrzystego dostępu do baz danych źródłowych, podmiotów przetwarzających informacje oraz wykorzystywanych modeli.

Podczas 17. edycji Festiwalu będziemy zastanawiać się nad relacją między bytami żyjącymi, a cyfrowymi. Zastanowimy się, jak obcowanie z chatbotami GPT, nasze relacje kształtowane przez online dating, czy rozwijające się zachowania androidów wpływają na postrzeganie człowieka jako jedynego gwaranta twórczej inwencji.

Jak dużej zmianie ulega nasza percepcja? Zauważamy, że pojawiają się trudności w rozróżnieniu prawdy i fałszu, człowieka od bota. Stajemy się podejrzliwi, krytyczni, ale też przytłoczeni szybkością zmian. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie konsekwencji  procesu, w którym AI stałoby się równorzędnym uczestnikiem dyskursu.

Rozwinięcie tego tematu znajdziecie w tegorocznym programie Open Call pod hasłem SZTUCZNA INTUICJA/ARTIFICIAL EMPATHY. Więcej informacji o tegorocznym Festiwalu znajdziecie już w maju!

Używasz identyfikacji Animatora w sieci? To świetnie! Nie zapomnij nas oznaczyć na Facebooku @FestivalAnimator oraz na Instagramie @animator_festival ?

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata