PIES I ROBOT | prapremiera w Kinie Muza

Kręcąc „Psa i Robota”, chciałem zbadać nieskończone narracyjne możliwości kina animowanego. Jest to medium, gdzie wszystko jest możliwe i nie ma żadnych ograniczeń formalnych. /cyt. Pablo Berger/

Zdjęcie główne aktualności PIES I ROBOT | prapremiera w Kinie Muza

Festiwal Animator i Kino Muza wspólnie zapraszają na wyjątkowy prapremierowy pokaz najnowszego filmu w reżyserii Pablo Bergera PIES I ROBOT.

Film jest filmową adaptację powieści graficznej „Pies i Robot” autorstwa Sary Varon, jednej z najbardziej znanych amerykańskich ilustratorek. Jej opowieści zamieszkują najróżniejsze zwierzęta, które zachowują się jak ludzie i koegzystują w pokazanym z nostalgią Nowym Jorku. Różnorodność fauny doskonale odzwierciedla koktajl ras i zróżnicowane pochodzenie etniczne mieszkańców Wielkiego Jabłka, przez co jej historie mają wymiar uniwersalny.

Film Bergera czerpie z historii Varon. Jest hołdem reżysera dla Nowego Jorku, jest animacją pełną emocji, przepełnioną fantazją, ale też realistyczną.

"Pies i Robot" prezentowany był do tej pory tylko na festiwalach m.in. w Cannes i Toronto. Otrzymał Grand Prix Contrechamp na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANNECY i zwyciężył w Konkursie Głównym OCTOPUS Film Festival.

O filmie

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.

Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.

Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.

Jak się skończy ta przygoda?

----------------------------------

PIES I ROBOT / reż. Pablo Berger, Hiszpania, Francja / premiera 19 stycznia 2024 /

6 grudnia 2023 (środa), g. 18.45

Kino Muza, Sala nr 2, ul. św. Marcin 30, Poznań

BILETY link

 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata