Oto selekcjonerzy Konkursu Polskiego!

Przed Wami 3 osoby, dzięki którym obejrzymy wybrane filmy w konkursie polskim 17. edycji Animator.

Trzy zdjęcia w rzędzie. Po lewej: na zielonym tle mężczyzna z brodą, w okularach i w szarej koszulce szeroko uśmiecha się do nas. W centrum: na czarnym tle kobieta o długich ciemnych włosach z grzywką, w czarnym ubraniu, z czerwoną szminką i lekkim uśmiechem na ustach, siedzi ze złożonymi na kolanach dłońmi. Po prawej: na białym tle z logotypami festiwalu Animator, mężczyzna o siwiejących włosach, z zarostem i w okularach w jasnobrązowym t-shircie ze złożonymi na kolanach dłońmi patrzy w bok.

Konkurs Polski na Animatorze prezentuje twórczość zarówno znanych i cenionych polskich Animatorów i Animatorek, ale także pokazuje nowe, utalentowane osoby w tej branży.

Przy 17. edycji Animatora, za selekcję Konkursu Polskiego odpowiadają:

 IZUMI YOSHIDA - animatorka, reżyserka, absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Od 2017 wykładowczyni na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej debiut „Kinki”, który był nominowany na wielu festiwalach, wygrał liczne nagrody w tym na Split Film Festiwal w Chorwacji oraz na festiwalu Animator w Polsce. Od 2019 r. ekspertka PISF w dziedzinie animacji. Jej ostatni film "Most" zdobył Nagrodę publiczności na Festiwalu ANIMATOR 2022.  

Zdjęcie w okręgu. Na czarnym tle kobieta o długich ciemnych włosach z grzywką, w czarnym ubraniu, z czerwoną szminką na ustach lekko uśmiecha się do nas.

MICHAŁ MRÓZ - reżyser, animator, grafik oraz historyk i popularyzator filmu animowanego. Autor krótkometrażowych autorskich filmów animowanych, za które zdobył łącznie ponad pięćdziesiąt nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentował między innymi na festiwalach w Los Angeles, Toronto, Malmö, Belgradzie, Sofii, Wrocławiu, Gdyni.

Na zielonym tle mężczyzna z brodą i w okularach, w szarej koszulce szeroko uśmiecha się w naszą stronę.  

SZYMON HOLCMAN - absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współwłaściciel wydawnictwa kultura gniewu, publikującego komiksy najlepszych współczesnych twórców z Polski i świata. Przez blisko 10 lat był związany z firmą Gutek Film. Członek komisji selekcyjnej poświęconego animacji festiwalu Cartoon Movie w Lyonie. Pracował w studiu animacji Human Ark, gdzie kierował produkcją serialu dla dzieci pt. Kacperiada. Konsultant scenariuszowy seriali "Jak zostałem Superłotrem" w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego, czy "Bajka na końcu świata" w reżyserii Marcina Podolca i Kacpra Zamarł.

Na białym tle z logotypami festiwalu Animator, mężczyzna o siwiejących włosach z zarostem i w okularach, w jasnobrązowym t-shircie, ze złożonymi na kolanach rękami patrzy w bok.

Pełny program Festiwalu opublikujemy już niedługo!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata