Tegoroczny gość Masaaki Yuasa członkiem komisji Oscarowej!

To jest news Masaaki Yuasa członkiem komisji Oscarowej!

Zdjęcie główne aktualności Tegoroczny gość Masaaki Yuasa członkiem komisji Oscarowej!

Informacje zza oceanu! I to jakie! Z radością informujemy, że nasz tegoroczny gość specjalny 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, Masaaki Yuasa, został właśnie członkiem komisji Oscarowej, czyli  Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej! To ogromne wyróżnienie dla jednego z najbardziej utalentowanych i innowacyjnych reżyserów animacji współczesnego kina.

Kim jest Masaaki Yuasa?

Masaaki Yuasa to japoński reżyser i twóca animacji, znany ze swojego unikalnego stylu i twórczych pomysłów, które nieustannie przesuwają granice sztuki animacji. Jego prace, takie jak "Mind Game", "The Night is Short, Walk on Girl", czy serial "Devilman Crybaby" zdobyły uznanie na całym świecie, zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Yuasa jest również laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. na francuskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, czy kanadyjskim Festiwalu Fantasia, które potwierdzają jego wyjątkowy talent i wkład w rozwój animacji.

Masaaki Yuasa, fot. Maciej Zakrzewski dla Festiwalu Animator

Jesteśmy szczęśliwi i  dumni, że Festiwal Animator gości tak wybitną postać jak Masaaki Yuasa. To dla nas szczególnie ważne, gdyż od 2017 roku Animator umożliwia zdobywcy Grand Prix Konkursu Międzynarodowego skrócenie drogi do oscarowej nominacji. Obecność Yuasy w komisji Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, jest dodatkowym powodem do radości i potwierdza wysoką rangę Festiwalu Animator na arenie międzynarodowej.

Masaaki Yuasa – reżyser filmów animowanych Masaaki Yuasa urodził się w 1965 roku w Prefekturze Fukuoka w Japonii. Jego pełnomatrażowy debiut „Mind Game” z 2004 roku został nagrodzony w Japonii i za granicą, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Fantasia w 2005 roku zdobywając tam 6 nagród m.in dla najlepszego: filmu, reżysera i scenariusza. Jego drugi pełnometrażowy film „The Night is Short, Walk On Girl” otrzymał główną nagrodę dla najlepszego filmu animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Ottawie w 2017 roku.
Jego trzeci pełnometrażowy film “Lu Over the Wall” zdobył prestiżową nagrodę Cristal dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy w 2017 roku, a kolejny tytuł „Ride Your Wave” zdobył nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Sitges w roku 2019 a także nominację do nagrody Annie 2021.
„INU-OH” – piąty penometrażowy film w dorobku Yuasy, przyniósł mu pierwsze pokazy zarówno na Festiwalu Filmowym w Wenecji, jak i na Toronto International Film Festival. Animacja byłą także nominowana do Złotego Globu dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego oraz nagrody Annie dla najlepszego niezależnego filmu animowanego. 

 Do innych ważnych tytułów Masaakiego Yuasy zaliczane są: “Ping Pong: The Animation”, “Night Is Short, Walk On Girl”, “Devilman Crybaby” i “Keep Your Hands Off Eizouken!”. 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata