Marcel Muszelka i nagrodzone krótkie metraże | pokaz plenerowy

Łazarski Przegląd Filmowy odbędzie się 12/08/2023 na Rynku Łazarskim w Poznaniu.

Zdjęcie główne aktualności Marcel Muszelka i nagrodzone krótkie metraże | pokaz plenerowy

Już 12 sierpnia w sobotę na poznańskim Rynku Łazarskim będzie można obejrzeć krótkometrażowe animacje nagrodzone podczas 16. edycji MFFA ANIMATOR. Zwieńczeniem wieczoru będzie kultowy tytuł Marcel Muszelka w różowych bucikach.

 

Kino plenerowe na Rynku Łazarskim w Poznaniu odbędzie się już po raz drugi. Tym razem zaprezentowane zostaną niezwykłe animacje, docenione przez jury i publiczność 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR oraz uwielbiana przez widzów filmowa opowieść autorstwa Deona Fleischera-Campa o uroczym skorupiaku Marcelu.

Pokazy odbędą się w sobotę 12 sierpnia, godz. 21.00

Łazarski Przegląd Filmowy | PROGRAM:

g. 21.00 | Best of MFFA ANIMATOR

*zamiast krótkometrażowego filmu "Amok" pokażemy wyróżniony "ANIMANIMALS: T-Rex".

Ice Merchants, reż. João Gonzalez, Portugalia, 2022, 14’ 

Każdego dnia ojciec i jego syn skaczą ze spadochronem z ich chłodni na zawrotnej wysokości, przyczepionej do klifu, by udać się do wioski na ziemi, daleko stąd, gdzie sprzedają lód, który codziennie produkują. 

Srebrny Pegaz - II Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz Nagroda Publiczności 16. MFFA Animator.

Koniunkcja, reż. Marta Magnuska, Polska, 2022, 7’ 

Kobieta i mężczyzna znajdują się w pokoju, gekon siedzi w terrarium, kilka much krąży wokół lampy. Stopniowo znajdujemy coraz więcej zależności i analogii między ich działaniami i obserwowanymi elementami, w miarę jak rytm ich wszechświatów przyspiesza. Ukazane mikrokosmosy zdają się oddziaływać rytmicznie i należą do jakiegoś kosmicznego porządku. 

Brązowy Animusz - III Nagroda w Polskim Konkursie Filmów Animowanych 16. MFFA Animator.

ANIMANIMALS: T-Rex, reż. Julia Ocker, Niemcy, 2022, 4'

ANIMANIMALS to zwierzęta z małymi dziwactwami. Każdy z nich musi zmierzyć się z absurdalną przygodą, która tylko jemu mogła się przytrafić i w trakcie poszukiwania rozwiązania, uczy się małej lekcji o życiu. Niestety T-Rex jest bardzo złym graczem w koszykówkę.

Nagroda Publiczności oraz Wyróżnienie Jury Dziecięcego za Najlepszy Serial Animowany 16. MFFA Animator.

 

Fail in Love - A Chair for Two, Cécile Rousset, Romain Blanc-Tailleur, Francja, 2022, 4’17” 

Aby zabić trochę czasu, Charlie postanawia zarejestrować się na różnych portalach randkowych. Pewnego dnia szczególnie „natarczywy” profil w końcu zwraca jej uwagę… 

Nagroda za Najlepszy Serial Animowany 16. MFFA Animator.

g. 21.40 | Marcel Muszelka w różowych bucikach, reż. Dean Fleischer-Camp, USA, 2021, 89’

Marcel to urocza muszelka o wzroście jednego cala, która wiedzie barwne życie ze swoją babcią Connie i ich ulubieńcem Alanem. Kiedyś byli częścią całej społeczności muszelek, teraz żyją samotnie jako jedyni ocalali z tajemniczej tragedii. Ale kiedy twórca filmów dokumentalnych odkrywa ich wśród bałaganu w swoim Airbnb, krótki film, który publikuje w Internecie, przynosi Marcelowi miliony oddanych fanów, niespotykane niebezpieczeństwo i nową nadzieję na odnalezienie dawno zaginionej rodziny.

Ukochana postać debiutuje na dużym ekranie w tej przezabawnej i chwytającej za serce opowieści o znajdowaniu więzi w najskrytszych zakamarkach.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata