ANIMATOR 2022: Ekscytujące premiery, karnety i akredytacje!

Za 43 dni wystartuje 15. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2022. Przedstawiamy tytuły, które na festiwalu będą miały swoją polską premierę oraz tak wyczekiwane informacje o karnetach i akredytacjach. Do zobaczenia w Poznaniu oraz online!

Zdjęcie główne aktualności ANIMATOR 2022: Ekscytujące premiery, karnety i akredytacje!

PREMIERY

Podczas każdej edycji ANIMATORA zobaczyć można ponad 300 filmów animowanych z całego świata. Oto trzy duże premiery, które pokażemy jako pierwsi w kraju. 

 

 „Chuck Steel: Noc trampirów” w reżyserii Mike'a Morta, Wielka Brytania 2018, 89’. 

Wielokrotnie nagradzany film z pogranicza komedii i horroru, uznany za najbardziej skandaliczną animację poklatkową. Tytułowy bohater to samotny wilk – gliniarz na krawędzi, którego praca zostaje przerwana, gdy odkrywa, że do Los Angeles zbliża się plaga trampirów – zmutowanych hybryd wampirów i włóczęg. Głosów w filmie użyczyli Jennifer Saunders i Paul Whitehouse.

 

 „Mad God”, reż. Phil Tippett, Stany Zjednoczone 2021, 83’. 

Mad God to film w reżyserii ikony animacji i efektów specjalnych Phila Tippetta, odpowiedzialnego między innymi za ożywienie dinozaurów w pierwszym Jurrasic Parku czy efekty w Gwiezdnych Wojnach. Tu każdy zestaw, obraz czy postać zostały ręcznie stworzone i zaanimowane, przy użyciu tradycyjnych technik poklatkowych. Fabuła animacji prowadzi w złowrogi świat torturowanych dusz, niszczejących bunkrów i upiornych potworności wykutych z pierwotnych horrorów podświadomego umysłu. 

 

„My Love Affair With Marriage”, reż. Signe Baumane, Łotwa, USA, Luksemburg 2022, 108’. 

Historia o akceptacji wewnętrznego kobiecego buntu. Główna bohaterka Zelma dorastała w przeświadczeniu, że szczęście zapewni jej przyjęcie zachowań i wzorców z piosenek i bajek o miłości. Kiedy dorosła, okazało się, że im bardziej stara się dostosować, tym bardziej jej ciało się opiera. W obsadzie głosowej znaleźli się Dagmara Domińczyk (Zagubiona córka, Sukcesja), Matthew Modine (Stranger Things, The Dark Knight Rises), Stephen Lang (Avatar, Don’t Breathe), Michele Pawk (Zagubiony w czasie, Prawo i porządek) i Cameron Monaghan (Shameless, Gotham).

 

Uwaga: Filmy premierowe będzie można obejrzeć podczas festiwalu tylko i wyłącznie w Kinie Muza!

 

KARNETY I AKREDYTACJE 

30 maja rusza sprzedaż karnetów na festiwal ANIMATOR 2022. Karnety można nabyć w kasie Kina Muza lub przez platformę Bilety24.pl. Na wszystkie seanse, spotkania i wydarzenia stacjonarne obowiązuje wcześniejszy odbiór wejściówek w kasie Kina Muza. 

 

KARNET FESTIWALOWY EARLY BIRDS 

 • obejmuje wszystkie seanse kinowe, spotkanie i wydarzenia festiwalowe realizowane w Kinie MUZA od 8.07 do 15.07.2022 oraz pokazy w ramach ANIMATORA bez Selekcji prezentowane od 4.07 do 6.07.2022 
 • sprzedaż od 30.05 do 10.06.2022 w kasie Kina Muza oraz online
 • dostępny w sprzedaży jeszcze przed ogłoszeniem programu
 • cena specjalna 120 PLN – ilość ograniczona!

 

KARNET FESTIWALOWY 

 • obejmuje wszystkie seanse kinowe, spotkanie i wydarzenia festiwalowe realizowane w Kinie MUZA od 8.07 do 15.07.2022
 • sprzedaż od 13.06.2022 w kasie Kina Muza oraz online
 • cena 160 PLN

 

KARNET FESTIWALOWY – KINO MUZA & myANIMATOR 

 • obejmuje wszystkie seanse kinowe, spotkanie i wydarzenia festiwalowe w Kinie MUZA od 8.07 do 15.07.2022, pokazy w ramach ANIMATORA bez Selekcji prezentowane od 4.07 do 6.07.2022 oraz pokazy filmowe na platformie myANIMATOR dostępne od 15.07 do 21.07.2022 (Uwaga! Dostęp do platformy tylko na terytorium Polski)
 • sprzedaż od 13.06.2022 w kasie Kina Muza oraz online
 • cena 200 PLN

 

KARNET FESTIWALOWY – myANIMATOR 

 • umożliwia dostęp do wszystkich filmów prezentowanych na platformie myANIMATOR od 15.07 do 21.07.2022 (Uwaga! Dostęp do platformy tylko na terytorium Polski)
 • sprzedaż od 1.07.2022 - tylko online
 • cena 100 PLN

 

AKREDYTACJE MEDIALNE*

 • przeznaczone dla dziennikarek i dziennikarzy
 • umożliwia wejście na wszystkie seanse festiwalowe w Kinie Muza od 8.07 do 15.07.2022, wybrane wydarzenia oraz umożliwi dostęp do platformy myANIMATOR  od 15.07 do 21.07.2022 (Uwaga! Dostęp do platformy tylko na terytorium Polski)
 • uzyskanie akredytacji na festiwal ANIMATOR 2022 będzie możliwe od 20 czerwca 2022 
 • cena 30 PLN

*akredytacje przeznaczone tylko i wyłącznie dla dziennikarzy aktywnych zawodowo, którzy będą relacjonować festiwal. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyznania akredytacji medialnej osobie, która nie spełnia powyższych kryteriów.

 

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie w kolejnych newsletterach festiwalowych. 

 

O festiwalu:

Kwalifikujący do Oscara® ANIMATOR to jeden z największych festiwali animacji w tej części Europy. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, seriale, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 15. MFFA ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata