Best of ANIMATOR 2023 podczas Legnickiej Akademii Filmowej

Zapraszamy do Legnicy na Best of ANIMATOR 2023.

Pokazy odbędą się w ramach 30. LAF – WFA.

Zdjęcie główne aktualności Best of ANIMATOR 2023 podczas Legnickiej Akademii Filmowej

Legnicka Akademia Filmowa od lat przyciąga uczestników zainteresowanych animacją z całej Polski oraz z zagranicy. W tym roku odbędzie się już po raz 30.

Lednicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego (LAF-WFA) to przede wszystkim warsztaty, na których uczestnicy realizują własne filmy animowane. W ramach trwającego kilkanaście dni wydarzenia odbywają się także projekcje, wykłady, wystawy oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji.

W ramach tegorocznej odsłony LAF - WFA odbędą się pokazy filmów krótkometrażowych nagrodzonych podczas 16. MFFA Animator.

22.07. /sobota/ g. 21.00 

Best of Animator 2023 - Konkurs Polskich Filmów Animowanych oraz Konkurs Seriali

czas trwania: 68 min.

Pokaz filmów nagrodzonych w Konkursie Polskich Filmów Animowanych oraz Międzynarodowym Konkursie Animowanych Seriali.

Brak, Paweł Prewencki, Polska, 2023, 10’45” 

Film opowiada o zmaganiu się z bólem i cierpieniem. Dotyka bardzo osobistych przeżyć. To opowieść o samotności, złości i żalu rodziców po stracie dziecka. To intymny i emocjonalny obraz świata, w którym żyją ludzie pogrążeni w żałobie. Opowiada o sytuacji, na którą nikt nie jest przygotowany, a znany nam dotychczas „katalog” reakcji staje się bezużyteczny.

W lesie są ludzie, Szymon Ruczyński, Polska, 2023, 9’53”

Do samotnego, kulejącego człowieka podjeżdża ciężarówka. Wyskakują z niej uzbrojeni mężczyźni. Chwytają go i wywożą do lasu. Jedynymi świadkami zajścia są ludzie z pobliskiej wioski. Od 2021 roku takie sytuacje to rzeczywistość przy granicy polsko-białoruskiej. Animowany dokument o kryzysie uchodźczym stworzony przez mieszkańca przygranicznej miejscowości.

Koniunkcja, Marta Magnuska, Polska, 2022, 7’

Kobieta i mężczyzna znajdują się w pokoju, gekon siedzi w terrarium, kilka much krąży wokół lampy. Stopniowo znajdujemy coraz więcej zależności i analogii między ich działaniami i obserwowanymi elementami, w miarę jak rytm ich wszechświatów przyspiesza. Ukazane mikrokosmosy zdają się oddziaływać rytmicznie i należą do jakiegoś kosmicznego porządku.

Smell of the ground, Olivia Rosa, Polska, 2023, 7’47”

Film jest adaptacją wiersza Sary Teasdale „Przyjdą delikatne deszcze”. Przedstawia koniec epoki antropocenu - epoki człowieka - i początek nowej.

Takie cuda się zdarzają, Barbara Rupik, Polska, 2023, 14’

Pewnego dnia, wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci. Bez mięśni idą, choć iść nie powinny. Jakie to dziwne!

Bajka na końcu świata, Kacper Zamarło, Polska, 2022, 7’

„Bajka na końcu świata" to postapokaliptyczny serial dla dzieci. To ciepła, sympatyczna i urocza historia drogi, opowiadającą o poszukiwaniu nadziei, bliskich i domu. Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska, a kierunek wyznaczają im tajemnicze światła na niebie. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa. Jeśli już jednak mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ich wyprawy.

Wetsitales: The Hawk and the Hen, Jade Dandan Evangelista, Filipiny, 2022, 2’50”

Jastrząb na zabój zakochał się w kurze, lecz padł ofiarą kłamstwa. Visayańska opowieść ludowa o tym, dlaczego kury drapią ziemię pazurkami.

ANIMANIMALS: T-Rex, Julia Ocker, Niemcy, 2022, 3’36”

ANIMANIMALS to zwierzęta z małymi dziwactwami. Każdy z nich musi zmierzyć się z absurdalną przygodą, która tylko jemu mogła się przytrafić i w trakcie poszukiwania rozwiązania, uczy się małej lekcji o życiu. Niestety T-Rex jest bardzo złym graczem w koszykówkę.

Fail in Love - A Chair for Two, Cécile Rousset, Romain Blanc-Tailleur, Francja, 2022, 4’17”

Aby zabić trochę czasu, Charlie postanawia zarejestrować się na różnych portalach randkowych. Pewnego dnia szczególnie „natarczywy” profil w końcu zwraca jej uwagę…

3.08. /czwartek/ g. 21.00
Best of  Animator 2023 - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

czas trwania: 70 min.

Pokaz filmów nagrodzonych w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH.

Amok, Balázs Turai, Węgry / Hungary 2022, 14’17”

Po utracie narzeczonej i swojej urody w nieszczęśliwym wypadku, Clyde musi stawić czoła swojemu wewnętrznemu demonowi.

Dance my doll, Jasmijn Kooijman,Szwecja / Sweden 2022, 15’

Zmartwieni ubiegający się o azyl, wściekli aktywiści i posłuszni pracownicy w równie wspaniałym, co ostrym filmie poklatkowym o ludziach, którzy zostali złapani w biurokratyczne szpony agencji migracyjnej.

Dog – Apartment, Priit Tender, Estonia 2022, 14’14”

Niefortunne koleje losu zesłały tancerza baletowego Siergieja do podmiejskiego kołchozu. Tutaj toczy swoje przyziemne walki z rutyną, domowymi zwierzętami i alkoholem.

Ice Merchants, João Gonzalez, Portugalia / Portugal 2022, 14’

Każdego dnia ojciec i jego syn skaczą ze spadochronem z ich chłodni na zawrotnej wysokości, przyczepionej do klifu, by udać się do wioski na ziemi, daleko stąd, gdzie sprzedają lód, który codziennie produkują.

Armat, Elodie Dermange, Szwajcaria / Switzerland 2022, 11’37”

Elodie próbuje dowiedzieć się więcej o ormiańskim pochodzeniu swojej rodziny. Przeprowadza wywiady z ojcem, wujem i ciotką i odkrywa trudną historię, w której przemoc i niezdolność do wyrażania miłości są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Organizatorem Legnickiej Akademii Filmowej jest LEGNICKIE CENTRUM KULTURY im. H. Karlińskiego (ul. Chojnowska 2, Legnica).

Po więcej informacji o Festiwalu i pokazach odsyłamy do oficjalnych stron organizatora wydarzenia:

laf-wfa.pl

lck.art.pl

 

 

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata