The best of Etiuda&Anima 2019 | animuza w kwietniu

16. kwietnia, g. 18:00
Bezpłatny pokaz online

Link do pokazu udostępnimy w dniu projekcji na stronie wydarzenia FB.
Bądźcie punktualni!  Zaczynamy równo o 18:00, jak w kinie!

Zdjęcie główne aktualności The best of Etiuda&Anima 2019 | animuza w kwietniu

ANIMUZA to dla nas okazja do spotkania z Wami - widzami i widzkami, w oczekiwaniu na kolejną edycję festiwalu, która w tym roku wyjątkowo odbędzie się w dniach 3-9 października 2020. W zaistniałej sytuacji nie zobaczymy się w Kinie Muza, ale nie oznacza to przecież, że nie możemy spotkać się online! Po raz pierwszy zapraszamy na wirtualną odsłonę ANIMUZY! Tym razem zaprezentujemy filmy krótkometrażowe nagrodzone w ubiegłym roku na Festiwalu Etiuda&Anima.

Na domowym ekranie zobaczymy, czego możemy się nauczyć o świecie od samotnego 7-letniego chłopca układającego zapałki, zanurzymy się w historii o indywidualnym wymiarze Apokalipsy, (auto)ironicznie przyjrzymy się bliskim związkom człowieka z technologią oraz poznamy pewną grupę przyjaciół, w której niespodziewanie pojawia się intruz.
Wierzymy, że tematyka projekcji będzie w owym czasie bardzo bliska, a animowana forma pozwoli wam oderwać się od codzienności.

Koniecznie bądźcie z nami!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne – Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji – Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky’ego dla najlepszej animowanej studenckiej etiudy festiwalu.

Pokaz filmów nagrodzonych w Miedzynarodowym Konkursie ANIMA 2019.

PROGRAM:

1. Matches / Zapałki, reż./dir.: Géza M. Tóth, prod.: Éva M. Tóth, KEDD Animation Studio, Węgry/Hungary 2019, 11’25”(wyróżnienie jury)

Samotny chłopiec bawi się kolorowymi zapałkami. Gdy opowiada o swoich marzeniach, lękach i nadziejach, zapałki ożywiają jego wizje ilustrując ważne lekcje życia dla dzisiejszych skomplikowanych społeczeństw. Film zrealizowany w oparciu o rozmowę z 7-letnim L. S.

2. The Physics of Sorrow / Fizyka smutku, reż./dir.: Theodore Ushev, prod.: Marc Bertrand – NFB, Kanada/Canada 2019, 27’06” (Wielki Niedoceniony Nagroda Dyrektora Artystycznego Bogusława Zmudzińskiego)

Czasami Apokalipsa jest sprawą czysto osobistą… Wszyscy jesteśmy imigrantami, nawet jeśli jedynym krajem, który opuściliśmy jest nasze dzieciństwo, wraz ze zbiorami papierków po gumach do żucia, zabawkowych samochodów, gier i całusów w policzek. Nie możemy czuć się prawdziwie u siebie dopóki nie otworzymy naszej walizki – owej „kapsuły czasu” skrywającej tajemne skarby naszej młodości. Fizyka smutku to pierwszy całkowicie animowany film wykorzystujący malarstwo enkaustyczne, technikę opracowaną w starożytności. Inspiracją dla filmu była powieść bułgarskiego autora Georgi Gospodinowa pod tytułem Fizyka smutku, a jego narratorem jest Rossif Sutherland.

https://www.youtube.com/watch?v=eenzK-QQoIk

3. Historia / Story, reż./dir.: Jola Bańkowska, prod.: Studio Munka, Polska/Poland 2018, 5’ (nagroda SFP w wysokości 5 000 PLN dla reżysera najlepszego polskiego filmu animowanego

“Historia” to refleksja na temat współczesnego człowieka w czasach wszechobecnej technologii. Przeglądając historie – popularną usługę w wielu mediach społecznościowych – widzimy ludzi samotnych, zagubionych lub zobojętnionych na otaczającą ich rzeczywistość. Akcja rozgrywa się w ciągu jednego dnia i jest opowiedziana za pomocą krótkich, często (auto)ironicznych scenek, w których świat wirtualny przenika do rzeczywistości.

https://vimeo.com/310958231

4. Roughhouse / Awantura, reż./dir.: Jonathan Hodgson, prod.: Papy3D Productions, Francja, Wielka Brytania/France, United Kingdom 2018, 15’35” (nagroda jury studenckiego)

Troje przyjaciół wyrusza w podróż do dziwnego miasta, jednak dołączenie do nich manipulatora niszczy ich lojalność i prowadzi do straszliwych konsekwencji.

https://www.youtube.com/watch?v=TsIszfMhzng

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata