Animator zaprasza w wirtualną rzeczywistość

Podczas Animatora 2024 pokażemy najciekawsze i najnowsze produkcje VR z Niderlandów. Zapraszamy od 22 czerwca d0 30 czerwca w poznańskim Starym Browarze.

Zdjęcie główne aktualności Animator zaprasza w wirtualną rzeczywistość

Podczas 17. edycji Animatora zapraszamy Was na przegląd doświadczeń Virtual Reality. To zapowiedź niezwykłej podróży w fantastyczny, immersyjny świat, będący prezentacją technologicznych osiągnięć, artystycznych kierunków oraz różnorodności estetyk wizualnych holenderskich Twórców.

Niderlandy znajdują się obecnie w czołówce produkcji VR na świecie. Prezentowane doświadczenia miały swoje premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (Venice Immersive) czy Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Doświadczenia wirtualnej rzeczywistości coraz intensywniej wchodzą w świat filmu. Podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes zainaugurowany został Immersive Competition dedykowany produkcjom VR.

W ramach 17. edycji Festiwalu Animator w przestrzeni w Starym Browarze zaprezentujemy m.in.:

  • FLOW, reż. Adriaan Lokman, będący opowieścią o wietrze, w której możemy stać się częścią wirujących prądów powietrza, otoczyć się ruchem, szeptem i doświadczyć malowania powietrzem.
  • IMAGINARY FRIEND, reż. Steye Hallema, to uniwersalna historia, która poruszy widzów/-ki od 8 do 88 lat (i więcej). Pozwala wkroczyć do surrealistycznego świata stworzonego przez 8-letniego Daniela, który próbuje poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby, smutkiem i lękiem. W tym doświadczeniu można przeistoczyć się w wymyślonego przyjaciela, by pomóc mu walczyć ze strachami.
  • ELELE, reż. Sjoerd van Acker, pozwala eksplorować piękno własnego ruchu. Dłonie uczestnika/-i biorą udział w tanecznym performansie do elektronicznej muzyki Maxa Coopera.
  • SHADOWTIME, reż. Sister Sylvester, Deniz Tortum, pojęcie “shadowtime” opisuje uczucie towarzyszące funkcjonowaniu jednocześnie w dwóch rzeczywistościach, które by było możliwe wymaga dwóch ciał, czterech rąk i dwóch serc. Twórcy kreślą pytania o światy, których nie da się pogodzić, jak wirtualnej rzeczywistości i kryzysu klimatycznego. Czy VR’owy „świat cienia” może stać się schronieniem od rzeczywistości?
  • NERD FUNK, reż. Ali Eslami, tytuł jest jednocześnie nazwą wykreowanej przez artystów Ali and Mamali, wirtualnej tożsamości, posiadającej konto na Instagramie, przez które uczestnicy/czki doświadczenia VR mogą eksplorować cyfrową, kolektywną współczesną kulturę powstającą w interakcji z profilem @nerd_funk.

Kuratorem VR Showcase w ramach Animatora 2024 jest Stanisław Liguziński – główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie, koordynator inicjatyw badawczych w ramach kursu magisterskiego „Research in and Through Cinema” w Holenderskiej Akademii Filmowej, wideoeseista, kurator programów filmowych i XR (immersyjnych) dla międzynarodowych festiwali filmowych i instytucji kulturalnych. Współpracuje z Pracownią Eseju Filmowego vnLab w Łodzi.

_

Organizatorzy: Estrada Poznańska, Stary Browar, Miasto Poznań

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, PISF, Ambasada Królestwa Niderlandów

Partner programu VR: Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, eNstudios, Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM

VR Showcase Animator 2024

CH Satry Browar

22-30.06.2024

Bilety w sprzedaży już wkrótce.
Karnety w sprzedaży w Kinie Muza w Poznaniu oraz online.

Linki

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata